Oficjalna strona Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle
W służbie dla Jego Boskiej Miłości A.C. Bahaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupady
Czy odwiedzasz nas
po raz pierwszy?
Zapoznaj się z podstawami kultury Waisznawy oglądając naszą prezentację
Zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie otwarte
i wyklad w każdą niedzielę od godziny 13:00
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
 • Wspólne intonowanie mantry
  Hare Kryszna
 • Wykład z filozofii na podstawie
  Bhagavad-gity
 • Wegetariańska uczta
Inspiracje

Gdy wielbiciel obdarzony miłością Boga modli się za kogokolwiek, jest tylko kwestią czasu jak w tej osobie również rozbudzi się ta miłość. Modlitwa posiada tak wielką moc, ponieważ Bóg bardzo kocha Swoich wielbicieli. Nigdy nie pozwala, by ich modlitwy poszły na marne. Dlatego stanie się drogim wielbicielowi - w taki lub inny sposób - jest największą aspiracją naszego życia. Nawet jeśli w naszym sercu jest zawiść, dwulicowość, opryskliwość czy jakakolwiek inna niechciana cecha - gdy tylko przyjmiemy schronienie w Bogu, On przemieni nienawiść w miłość, zawiść we współczucie, a arogancję w pokorę. Jeśli tylko pozwolimy Krsnie tańczyć na naszym języku poprzez szczere intonowanie i sprawimy, że wokół nas będą modlitwy Vaisnavów - te anarthy wewnątrz ulegną przemianie i nastąpi rozbudzenie miłości Boga.

Radhanath Swami

Ciało jest świątynią Boga. Nie należy ono do nas. Myślenie inaczej jest wielką iluzją. Realistycznie patrząc, jeśli coś jest naszą własnością, mamy nad tym kontrolę. Teraz nazywamy to ciało naszym. Czy ktokolwiek chce się zestarzeć, zachorować, czy umrzeć? Jest to na nas wymuszane. Dlatego nie jesteśmy właścicielami tego ciała. To Czas pochłania długość naszego życia, to Jego moc sprawia, że zostajemy eksmitowani z ciała - otrzymujemy wiadomość, że musimy się z niego wynieść za określoną ilość dni. Zatem to Czas jest prawdziwym właścicielem i kontrolerem tego ciała.

Radhanath Swami

Naukowe podejście polega na tym, że akceptujemy coś wyłącznie wtedy, gdy mamy jakiś namacalny dowód potwierdzający istnienie tego czegoś. Uwierzę, jeśli mi to pokarzesz. Jeśli nie jesteś w stanie pokazać mi Boga, jeśli nie postawisz Go przede mną, bym Go zobaczył, dotknął, powąchał, posmakował - bezpośrednio doświadczył zmysłami, w jaki sposób oczekujesz, że w Niego uwierzę i pozostanę przy tym naukowcem? Jest to wielki sofizmat, ponieważ w rzeczywistości wszystko co uznajesz za prawdziwe, nie może być potwierdzone poprzez postrzeganie zmysłowe. Akceptujesz to jednak. Gandhi był ojcem Indii. Ale skąd to wiesz? Czy możesz go zobaczyć, czy możesz się z nim spotkać? Nie jesteś wstanie pokazać mi Gandhiego bardziej, niż ja jestem w stanie pokaz ci Boga. W jaki sposób wiesz, że Mahatma Gandhi istniał? Poprzez książki, poprzez osoby, które go znały, poprzez wiarę. Istnieje tysiące razy więcej książek wyjaśniających naturę i historię wydarzeń, w których brał udział Bóg w tym świecie niż ma to miejsce w przypadku Pana Gandhi. Istnieją święci oraz mędrcy we wszystkich tradycjach świata, w całej jego historii, którzy wyjaśniają, że Go spotkali, że Go doświadczyli. Wiara jest częścią naszego życia i podstawą praktycznie wszystkiego co uznajemy za prawdę. I wiara ta opiera się na tym, czego nigdy nie doświadczymy za pomocą naszych zmysłów.

Radhanath Swami

Czytamy w Mahabharacie, że jako dziecko, Królowa Kunti była bardzo urocza w swym zachowaniu i pomimo bycia księżniczką miała wielki nastrój służenia. Choć posiadała ogromne bogactwa i tak wiele sług, od samego dzieciństwa była zawsze gotowa pokornie służyć. To jest kultura. Kulturą jest uczenie się jak być sługą w miłości, jak być zawsze gotowym zadowalać starszych i wielkie dusze. W obecnych czasach, dzieci są zazwyczaj bardzo samolubne, nieposłuszne i skupione na sobie samych. Pragną posiadać rzeczy i walczyć o nie. Pragną uwagi. Jednak Królowa Kunti aspirowała wyłącznie do pełnienia miłosnej służby dla swego ojca, przyjaciół, a w szczególności dla wielkich sadhu, którzy odwiedzali jej dom. Ten, kto zadowala wielbicieli Pana - wielkie dusze - osiąga wielką fortunę. W rzeczywistości, największą fortuną jest sama służba. Nie powinniśmy aspirować do niczego innego.

Radhanath Swami

«« « 9 10
11
Założyciel-Acarya, Jego Boska Miłość
A.C. Bhaktivedanta Swami Śrila Prabhupada
Śrila Prabhupada powiedział

"Jeśli ktoś złapie cię za nogi i powiesi głową w dół, jest ci bardzo niewygodnie. Taki właśnie jest ten cały materialny świat: po prostu pozbawiony wygody. Tak jak w przypadku drzewa, które odbija się w wodzie. Wydaje się, że jest prawdziwe, gdy patrzymy w jej toń, a tymczasem to prawdziwe stoi na górze. Podobnie jest z autentyczną przyjemnością i różnorodnością - one też znajdują się w świecie duchowym".

Kalkuta, 26 lutego 1974 roku

Facebook
Newsletter
Kalendarz (Warszawa)
27 luty 2017
Srila Jagannatha Dasa Babaji - Dzień odejścia
Sri Rasikananda - Dzień odejścia
2 marzec 2017
Sri Purusottama Dasa Thakura - Dzień pojawienia się
8 marzec 2017
Amalaki vrata Ekadasi
9 marzec 2017
Przerwanie postu 06:04 - 09:52
Sri Madhavendra Puri - Dzień odejścia
12 marzec 2017
Gaura Purnima: Dzień pojawienia się Śri Caitanyi Mahaprabhu
(post do wschodu księżyca)
Ostatni dzień Govinda Masa
13 marzec 2017
Festiwal Jagannatha Misry
Pierwszy dzień Visnu Masa
15 marzec 2017
Mina Sankranti
20 marzec 2017
Sri Srivasa Pandita - Dzień pojawienia się
24 marzec 2017
Papamocani Ekadasi
25 marzec 2017
Przerwanie postu 05:26 - 09:06
Sri Govinda Ghosh - Dzień odejścia
1 kwiecień 2017
Sri Ramanujacarya - Dzień pojawienia się
5 kwiecień 2017
Rama Navami: Dzień pojawienia się Pana Śri Ramacandry
(post do zachodu słońca)
6 kwiecień 2017
Ekadasi (bez postu)
7 kwiecień 2017
Kamada Ekadasi
Damanakaropana Dvadasi
8 kwiecień 2017
Przerwanie postu 05:54 - 10:23
11 kwiecień 2017
Sri Balarama Rasayatra
Sri Krsna Vasanta Rasa
Sri Vamsivadana Thakura - Dzień pojawienia się
Sri Syamananda Prabhu - Dzień pojawienia się
Ostatni dzień Visnu Masa
12 kwiecień 2017
Pierwszy dzień Madhusudana Masa
14 kwiecień 2017
Rozpoczęcie Tulasi Jala Dan
Mesa Sankranti
18 kwiecień 2017
Sri Abhirama Thakura - Dzień odejścia
21 kwiecień 2017
Srila Vrndavana Dasa Thakura - Dzień odejścia
22 kwiecień 2017
Varuthini Ekadasi
23 kwiecień 2017
Przerwanie postu 06:12 - 10:10
26 kwiecień 2017
Sri Gadadhara Pandita - Dzień pojawienia się
Statystyki
Ilość odwiedzin: 312 054

Bhakti Vriksha

Bhakti Wriksza - to najpełniejsza i najbardziej dynamiczna metodyka przekazywania duchowej wiedzy i jej realizacji we współczesnym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zatroszczyć się o każdą początkują osobę, włączając ją do małej grupy duchowego wsparcia. Grupy spotykają się regularnie w domach prowadzących, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nawiązują serdeczne relacje przyjaźni oparte o wspólne zainteresowanie i głębokie wymiany. W programie spotkań jest poznawanie się, śpiewanie, wspólna dyskusja i elementy medytacji.

Wriksza znaczy drzewo. Pan Caitanya - założyciel ruchu sankirtanu - jest pniem drzewa Bhakti. Grupy Bhakti Wriksza są gałązkami tego pięknego, kwitnącego drzewa. W takich grupach możemy doświadczyć, płynącego od duchowych korzeni, odżywienia i wzrostu.

ZAMKNIJ

Ustawienia poczty

1.Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie spam”.
4. Kliknij „OK”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „Oznacz” i wybierz polecenie „nie spam”
4. Kliknij „dalej”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Najedź kursorem na przycisk „Usuń”.
4. Kliknij przycisk „Nie spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij kursorem na przycisk „To nie spam”
.
1. Otwórz folder „Wiadomości-śmieci”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij link „wiadomość niebędąca śmieciem”.

ZAMKNIJ

Witamy na oficjalnej stronie Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Mysiadle. Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z bhakti-yogą, czy też kulturą wedyjską lub kulturą Waisznawa - poniższa prezentacja przybliży Ci podstawowe zagadnienia związane z naszą wiarą, filozofią oraz praktyką.

 • 1. Śrila Prabhupada - założyciel-acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON)
 • 2. Wedy - święte księgi Indii
 • 3. Intonowanie Świętych Imion Boga
 • 4. Bóstwa i świątynia
 • 5. Kuchnia wegetariańska i Prasadam

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na którykolwiek z prezentowanych tematów, zapraszamy do lektury bogatej kolekcji artykułów na naszej stronie.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej świątyni! W każdą niedzielę od godziny 13:00 do 15:30 organizujemy specjalny program otwarty, a w nim: wspólne medytacyjne śpiewanie, prezentacja filozofii Bhagavad-gity oraz wspaniała wegetariańska uczta. Wstęp wolny.