Oficjalna strona Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle
W służbie dla Jego Boskiej Miłości A.C. Bahaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupady
Czy odwiedzasz nas
po raz pierwszy?
Zapoznaj się z podstawami kultury Waisznawy oglądając naszą prezentację
Zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie otwarte
i wyklad w każdą niedzielę od godziny 13:00
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
 • Wspólne intonowanie mantry
  Hare Kryszna
 • Wykład z filozofii na podstawie
  Bhagavad-gity
 • Wegetariańska uczta
Inspiracje

Pan jest sprawcą. Posiada moc, która utrzymuje nas wszystkich. Obdarza nam mocą widzenia, słyszenia, węchu, smaku, poruszania się, mówienia i myślenia. Daje nam wszelkie udogodnienia tego świata. Daje nam również niezależność - wybór w jaki sposób użyjemy to, co od Niego dostaliśmy. Mamy wybór, by użyć tego w służbie dla Niego lub też dla swoich własnych egoistycznych celów. Moc pochodzi od Pana i każdy z nas posiada wybór w jaki sposób ją spożytkować. Jesteśmy tylko instrumentami, marionetkami - pośrednio lub bezpośrednio - ponieważ ta moc ostatecznie pochodzi od Niego. Cokolwiek posiadamy jest Jego darem. Bóg może to jednak również zabrać. Robi to, by udowodnić i dać nam realizację, że te rzeczy nigdy nie należały do nas. Nigdy nie były przeznaczone, byśmy cieszyli się nimi zmysłami, ciałem czy umysłem poprzez kredyt i prestiż, które pojawiają się wraz z rezultatem naszych czynów. Te wszystkie rzeczy istnieją wyłącznie dla przyjemności Boga.

Radhanath Swami

Gdy wielbiciel obdarzony miłością Boga modli się za kogokolwiek, jest tylko kwestią czasu jak w tej osobie również rozbudzi się ta miłość. Modlitwa posiada tak wielką moc, ponieważ Bóg bardzo kocha Swoich wielbicieli. Nigdy nie pozwala, by ich modlitwy poszły na marne. Dlatego stanie się drogim wielbicielowi - w taki lub inny sposób - jest największą aspiracją naszego życia. Nawet jeśli w naszym sercu jest zawiść, dwulicowość, opryskliwość czy jakakolwiek inna niechciana cecha - gdy tylko przyjmiemy schronienie w Bogu, On przemieni nienawiść w miłość, zawiść we współczucie, a arogancję w pokorę. Jeśli tylko pozwolimy Krsnie tańczyć na naszym języku poprzez szczere intonowanie i sprawimy, że wokół nas będą modlitwy Vaisnavów - te anarthy wewnątrz ulegną przemianie i nastąpi rozbudzenie miłości Boga.

Radhanath Swami

Ciało jest świątynią Boga. Nie należy ono do nas. Myślenie inaczej jest wielką iluzją. Realistycznie patrząc, jeśli coś jest naszą własnością, mamy nad tym kontrolę. Teraz nazywamy to ciało naszym. Czy ktokolwiek chce się zestarzeć, zachorować, czy umrzeć? Jest to na nas wymuszane. Dlatego nie jesteśmy właścicielami tego ciała. To Czas pochłania długość naszego życia, to Jego moc sprawia, że zostajemy eksmitowani z ciała - otrzymujemy wiadomość, że musimy się z niego wynieść za określoną ilość dni. Zatem to Czas jest prawdziwym właścicielem i kontrolerem tego ciała.

Radhanath Swami

Naukowe podejście polega na tym, że akceptujemy coś wyłącznie wtedy, gdy mamy jakiś namacalny dowód potwierdzający istnienie tego czegoś. Uwierzę, jeśli mi to pokarzesz. Jeśli nie jesteś w stanie pokazać mi Boga, jeśli nie postawisz Go przede mną, bym Go zobaczył, dotknął, powąchał, posmakował - bezpośrednio doświadczył zmysłami, w jaki sposób oczekujesz, że w Niego uwierzę i pozostanę przy tym naukowcem? Jest to wielki sofizmat, ponieważ w rzeczywistości wszystko co uznajesz za prawdziwe, nie może być potwierdzone poprzez postrzeganie zmysłowe. Akceptujesz to jednak. Gandhi był ojcem Indii. Ale skąd to wiesz? Czy możesz go zobaczyć, czy możesz się z nim spotkać? Nie jesteś wstanie pokazać mi Gandhiego bardziej, niż ja jestem w stanie pokaz ci Boga. W jaki sposób wiesz, że Mahatma Gandhi istniał? Poprzez książki, poprzez osoby, które go znały, poprzez wiarę. Istnieje tysiące razy więcej książek wyjaśniających naturę i historię wydarzeń, w których brał udział Bóg w tym świecie niż ma to miejsce w przypadku Pana Gandhi. Istnieją święci oraz mędrcy we wszystkich tradycjach świata, w całej jego historii, którzy wyjaśniają, że Go spotkali, że Go doświadczyli. Wiara jest częścią naszego życia i podstawą praktycznie wszystkiego co uznajemy za prawdę. I wiara ta opiera się na tym, czego nigdy nie doświadczymy za pomocą naszych zmysłów.

Radhanath Swami

Czytamy w Mahabharacie, że jako dziecko, Królowa Kunti była bardzo urocza w swym zachowaniu i pomimo bycia księżniczką miała wielki nastrój służenia. Choć posiadała ogromne bogactwa i tak wiele sług, od samego dzieciństwa była zawsze gotowa pokornie służyć. To jest kultura. Kulturą jest uczenie się jak być sługą w miłości, jak być zawsze gotowym zadowalać starszych i wielkie dusze. W obecnych czasach, dzieci są zazwyczaj bardzo samolubne, nieposłuszne i skupione na sobie samych. Pragną posiadać rzeczy i walczyć o nie. Pragną uwagi. Jednak Królowa Kunti aspirowała wyłącznie do pełnienia miłosnej służby dla swego ojca, przyjaciół, a w szczególności dla wielkich sadhu, którzy odwiedzali jej dom. Ten, kto zadowala wielbicieli Pana - wielkie dusze - osiąga wielką fortunę. W rzeczywistości, największą fortuną jest sama służba. Nie powinniśmy aspirować do niczego innego.

Radhanath Swami

«« « 9 10
11
Założyciel-Acarya, Jego Boska Miłość
A.C. Bhaktivedanta Swami Śrila Prabhupada
Śrila Prabhupada powiedział

"Niewinni mężczyźni i kobiety... Oni pracują w tej fabryce po prostu dla swego utrzymania. Trochę pracy wystarczy do zaspokojenia potrzeb. Natura dała tak wiele udogodnień. Możesz wszędzie uprawiać trochę żywności. Na łąkach są krowy. Weź ich mleko i żyj spokojnie. Dlaczego otwieracie fabryki?"

New Vrindavan, 26 czerwca 1976 roku

Facebook
Newsletter
Dodaj do listy odbiorców
Aktualizuj preferencje
Usuń z listy odbiorców
Kalendarz (Warszawa)
29 czerwiec 2017
Hera Pancami (4 dni po Ratha Yatrze)
Sri Vakresvara Pandita - Dzień odejścia
3 lipiec 2017
Powrót Ratha (8 dni po Ratha Yatrze)
4 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
5 lipiec 2017
Sayana Ekadasi
6 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:23 - 09:54
8 lipiec 2017
Guru (Vyasa) Purnima
Srila Sanatana Gosvami - Dzień odejścia
9 lipiec 2017
Ostatni dzień Vamana Masa
10 lipiec 2017
Pierwszy miesiąc Caturmasyi
(przez miesiąc post od warzyw liściastych)
Pierwszy dzień Sridhara Masa
14 lipiec 2017
Srila Gopala Bhatta Gosvami - Dzień odejścia
16 lipiec 2017
Karka Sankranti
17 lipiec 2017
Srila Lokanatha Gosvami - Dzień odejścia
18 lipiec 2017
Założenie ISKCON-u w Nowym Yorku
19 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
20 lipiec 2017
Kamika Ekadasi
21 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:40 - 10:01
26 lipiec 2017
Sri Raghunandana Thakura - Dzień odejścia
Sri Vamsidasa Babaji - Dzień odejścia
3 sierpień 2017
Pavitropana Ekadasi
Rozpoczęcie Radha Govinda Jhulana Yatry
4 sierpień 2017
Przerwanie postu 05:01 - 10:08
Srila Rupa Gosvami - Dzień odejścia
Sri Gauridasa Pandita - Dzień odejścia
7 sierpień 2017
Koniec Jhulana Yatry
Pan Balarama - Dzień pojawienia się
(post do południa)
Ostatni dzień pierwszego miesiąca Caturmasyi
Ostatni dzień Sridhara Masa
8 sierpień 2017
Śrila Prabhupada wyrusza w podróż do USA
Drugi miesiąc Caturmasyi
(przez miesiąc post od jogurtu)
Pierwszy dzień Hrsikesa Masa
15 sierpień 2017
Sri Krsna Janmastami: Dzień pojawienia się Pana Sri Krsny
(post do północy)
16 sierpień 2017
Nandotsava
Srila Prabhupada - Dzień pojawienia się
(post do południa)
17 sierpień 2017
Simha Sankranti
18 sierpień 2017
Annada Ekadasi
19 sierpień 2017
Przerwanie postu 05:25 - 10:14
26 sierpień 2017
Srimati Sita Thakurani (małżonka Sri Advaity) - Dzień pojawienia się
Statystyki
Ilość odwiedzin: 347 745

Bhakti Vriksha

Bhakti Wriksza - to najpełniejsza i najbardziej dynamiczna metodyka przekazywania duchowej wiedzy i jej realizacji we współczesnym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zatroszczyć się o każdą początkują osobę, włączając ją do małej grupy duchowego wsparcia. Grupy spotykają się regularnie w domach prowadzących, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nawiązują serdeczne relacje przyjaźni oparte o wspólne zainteresowanie i głębokie wymiany. W programie spotkań jest poznawanie się, śpiewanie, wspólna dyskusja i elementy medytacji.

Wriksza znaczy drzewo. Pan Caitanya - założyciel ruchu sankirtanu - jest pniem drzewa Bhakti. Grupy Bhakti Wriksza są gałązkami tego pięknego, kwitnącego drzewa. W takich grupach możemy doświadczyć, płynącego od duchowych korzeni, odżywienia i wzrostu.

ZAMKNIJ

Ustawienia poczty

1.Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie spam”.
4. Kliknij „OK”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „Oznacz” i wybierz polecenie „nie spam”
4. Kliknij „dalej”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Najedź kursorem na przycisk „Usuń”.
4. Kliknij przycisk „Nie spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij kursorem na przycisk „To nie spam”
.
1. Otwórz folder „Wiadomości-śmieci”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij link „wiadomość niebędąca śmieciem”.

ZAMKNIJ

Witamy na oficjalnej stronie Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Mysiadle. Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z bhakti-yogą, czy też kulturą wedyjską lub kulturą Waisznawa - poniższa prezentacja przybliży Ci podstawowe zagadnienia związane z naszą wiarą, filozofią oraz praktyką.

 • 1. Śrila Prabhupada - założyciel-acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON)
 • 2. Wedy - święte księgi Indii
 • 3. Intonowanie Świętych Imion Boga
 • 4. Bóstwa i świątynia
 • 5. Kuchnia wegetariańska i Prasadam

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na którykolwiek z prezentowanych tematów, zapraszamy do lektury bogatej kolekcji artykułów na naszej stronie.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej świątyni! W każdą niedzielę od godziny 13:00 do 15:30 organizujemy specjalny program otwarty, a w nim: wspólne medytacyjne śpiewanie, prezentacja filozofii Bhagavad-gity oraz wspaniała wegetariańska uczta. Wstęp wolny.