Rocznica odejścia Srila Bhaktisidhanty Sarasvatiego Thakura

Tu jesteś:://Rocznica odejścia Srila Bhaktisidhanty Sarasvatiego Thakura

Rocznica odejścia Srila Bhaktisidhanty Sarasvatiego Thakura

W najbliższą środę, 6 grudnia, obchodzimy rocznicę odejścia wielkiej osobistości – Śrila Bhaktisiddhanty Sarasvatiego Thakura.

Z tej okazji pościmy do południa.

Zapraszamy tego dnia do świątyni na ucztę o godzinie 13 sponsorowaną przez mataji Monikę z Łodzi.

Śrila Bhaktisiddhanta Sarasvati Thakura, mistrz duchowy Śrila Prabhupada pojawił się w Śri Ksetra Dhama, Jagannatha Puri, w 1874 roku jako syn Srila Sacidananda Bhaktivinoda Thakura. Jako dziecko szybko opanował Wedy i Bhagavat Gitę.

W swoich naukach stanowczo sprzeciwiał się systemowi kastowemu oraz odbiegania od filozofii Gaudiya Waisznawizmu. Opisywany jest jako wybitny nauczający, „lwi guru”, czy też Nrisimha Guru, z powodu walecznej postawy wobec szerzenia fałszywego przekazu przez spekulantów i Mayavadich. Poza talentem do nauczania wyróżniał się posiadaniem wszelkich doskonałych cech oraz całkowitym oddaniem i miłością do Boga.
Wprowadził wiele zmian do systemu nauczania, a co najważniejsze, zachęcał swoich uczniów do szerzenia boskiego przekazu Sri Cayitanyi Mahaprabhu na Zachodzie.

Misję tę wypełnił Jego Boska Miłość A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada rozprzestrzeniając Świadomość Kryszny na całym świecie poprzez nauczanie wśród ludzi Zachodu, pisanie książek stanowiących podstawowe źródło wiedzy dla wielbicieli, założenie setek świątyń, czy też przewodnictwo duchowe tysiącom zagubionych dusz. Spełnił w ten sposób pragnienie swojego mistrza duchowego, którego rocznicę odejścia świętujemy w środę.

W istocie każdy z nas może przyczynić się do spełnienia pragnienia Śrila Bhaktisiddhanty Sarasvatiego Thakura o szerzeniu przekazu Śri Cayitanyi Mahaprabhu, do czego doskonałą okazją jest świeżo inaugurowany, grudniowy maraton dystrybucji książek Śrila Prabhupada.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału zwłaszcza, że czas sprawiania sobie nawzajem podarunków zbliża się wielkimi krokami.

2017-12-11T22:14:24+00:00 Grudzień 3rd, 2017|