Oficjalna strona Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle
W służbie dla Jego Boskiej Miłości A.C. Bahaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupady
Czy odwiedzasz nas
po raz pierwszy?
Zapoznaj się z podstawami kultury Waisznawy oglądając naszą prezentację
Zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie otwarte
i wyklad w każdą niedzielę od godziny 13:00
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
 • Wspólne intonowanie mantry
  Hare Kryszna
 • Wykład z filozofii na podstawie
  Bhagavad-gity
 • Wegetariańska uczta
Z Polski

W maju odwiedzi ponownie Polskę uczeń Srila Prabhupady - Mahatma Prabhu. Spędzi w naszym kraju dwa tygodnie, tydzień we Wrocławiu i tydzień w Sadhu Bhavan. Zachęcamy do skorzystania z jego towarzystwa, wiedzy, wykładów, seminariów i warsztatów.

Oto wstępny plan pobytu:

 • 29.04 - DKW seminarium: "Siła pokory."
 • 30.04 - Dni kultury wedyjskiej Wrocław, seminarium: " Zacznij kontrolować umysł nim on przejmie kontrolę nad tobą."
 • 01.05 - Dni kultury wedyjskiej Wrocław, seminarium: " Balans pomiędzy życiem duchowym i materialnym."
 • 03.05 – świątynia Wrocław - warsztaty: " Współpraca i docenienie"
 • 04.05 - program dla gości
 • 05.05 - wieczorny program w świątyni poświęcony wspomnieniom o Srila Prabhupadzie
 • 06.05 - Vyasa puja Mahatmy Prabhu we Wroclawiu
 • 07.05 - Nrisimha Caturdasi we Wrocławiu
 • 08.05 - program dla gości
 • 09.05 - Nrisimha caturdasi w Sadhu Bhavan
 • 10.05 - Vega – Warszawa, "Wybaczanie"
 • 11.05 - Tomasz Słodki, "Zmień siebie zmień świat"
 • 12.05 - program w Łodzi
 • 13.05 – Sadhu Bhavan, warsztaty: "Odnalezienie własnej dharmy"
 • 14.05 - Nrisimha Caturdasi w świątyni w Warszawie

Hare Kryszna, Hare Kryszna - słowa tej mantry donośnie rozbrzmiewały w sobotnie popołudnie w centrum Białegostoku. Piątka młodych mnichów z Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny, ruchu misyjnego należącego do wisznuizmu (jednego z trzech głównych nurtów hinduizmu) dzieło się poprzez śpiew i taniec swoją radością i miłością do Boga.

Wśród piątki mnichów był pochodzący z Białorusi, niespełna 30-letni Paweł. W rozmowie z "Wyborczą" opowiadał:

- Nie ma znaczenia skąd pochodzimy. Nasz ruch jest ponadnarodowy. Jesteśmy z całego świata. Tutaj przyjechaliśmy z Warszawy, gdzie nasza grupa mnichów przebywa na co dzień. Przyjechaliśmy specjalnie do Białegostoku, żeby wam pośpiewać, rozweselić. Wszyscy jesteśmy mnichami i wprowadzamy kulturę wisznuizmu. Chcemy przez śpiewanie i wszystkie działania, całe nasze życie ofiarować Bogu.

Bo Białystok to fajne miasto

Młodzi mnisi śpiewali w centrum Białegostoku, wygrywając rytm na klasycznych instrumentach hinduskich jak mrydnaga, instrumencie o glinianym korpusie, dwóch membranach i naciągu, ale i harmonii:

- Harmonia jest bardziej słowiańska, ale poprzez nią też można wysławiać miłość do Boga i do wszystkich żywot żywych - zapewniał Paweł.

Na co dzień członkowie ruchu świadomości Kryszny propagują wiedzę o hinduizmie: prowadzą warsztaty (w tym śpiewu), gotują dla innych, wydają książki. Paweł tłumaczy "Wyborczej":

- Starsi mnisi nauczają, a młodsi gotują czy sprzątają. Każdy mnich musi przejść drogę od gotowania, sprzątania do nauczania. Ja jestem kucharzem. Uczę się wciąż jak dobierać odpowiednie przyprawy.

I podkreśla:

- Podróżujemy po całym świecie i trafiliśmy do Białegostoku, bo to fajne miasto. Jest tu dużo ludzi, którzy interesują się naszą kulturą.

Każdy z białostoczan, który napotkał na ulicy mnichów mógł nabyć za dobrowolne datki (na ich powrót do Warszawy) książkę "Nauki królowej Kunti" - o władczyni Indii sprzed pięciu tysięcy lat, kiedy dochodziło tam do bratobójczej walki o tron, o mądrości oraz sile tytułowej bohaterki, które nią kierowały w tym okresie.

Wieczór z bhakti jogą

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny zostało zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych w lipcu 1966 r. przez A.C. Bhaktivedantę Swamiego Prabhupada (1896-1977), spadkobiercę i propagatora nauk Śri Ćajtańji. Do Polski ruch trafił w 1976 r., zaś formalna rejestracja nastąpiła dwanaście lat później. Kult polega głównie na intonowaniu (tzw. kirtan) Maha Mantry, czyli powtarzaniu świętych imion: Hare, Kryszna i Rama oraz mantry Gayatri .

Jeden z przewodników ruchu Śrila Prabhupada mówił: "Otrzymałeś to ciało. Musisz coś jeść. Musisz się okryć. Zatem produkuj własne jedzenie i własne ubrania. Nie marnuj czasu na luksusy i intonuj Hare Kryszna".

Wyborcza.pl

Hare Kryszna

Proszę przyjmijcie nasze pełne szacunku pokłony. Wszelka chwała Srila Prabhupadzie.

Drodzy wielbiciele i sympatycy chcielibyśmy was serdecznie zaprosić do Wrocławia gdzie w dniach 1-4 października 2016 będziemy gościć niezwykłą osobę Mahatmę Prabhu. Jednego ze starszych uczniów Srila Prabhupada. Jest jednym z nielicznych inicjujących mistrzów duchowych w Isckonie, który jest grihastą. Mahatma Prabhu jest z zamiłowania muzykiem ale obecnie zajmuje się szeroko pojętym rozwojem osobistym i pracą nad sobą w świadomości Kryszny. Pół roku spędza w Mayapur gdzie mieszka z żoną i córką, drugą część roku podróżuje po całym świecie prowadząc seminaria oraz warsztaty obejmujące całe spektrum tematów związanych z rozwojem osobistym. Jest doradcą personalnym oraz coachem. Robi warsztaty z zakresu wybaczania, pogłębiania osobistej mantra medytacji japa, polepszania relacji i wiele innych.

Ponieważ Mahatma Prabhu jest grihastą , który ma na utrzymaniu rodzinę, a poświęca swój czas na dzielenie się zdobytą wiedzą i pomoc innym prosimy wszystkich uczestników seminariów o wolne datki, które przekażemy Mahatmie Prabhu. Postanowiliśmy z góry nie ustalać opłaty za warsztaty ponieważ chcemy żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z wiedzy i doświadczenia naszego gościa.Jednak prosimy wszystkich o szczodrość i odwzajemnienie się w miarę swoich możliwości.

Osoby, które są chętne aby uczestniczyć w warsztatach prosimy o wysłanie zgłoszenia mailem: kkarsani@interia.pl

UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!

Dla osób które nie są z Wrocławia istnieje możliwość noclegu w świątyni. Opłata za nocleg wynosi 15 zł

W celu rezerwacji noclegu w świątyni prosimy kontaktować się mailowo z Nama Rasaną dasi: rasanadd@gmail.com

We Wrocławiu Mahatma Prabhu spędzi 4 dni i zrobi trzy tematyczne warsztaty:

1 pażdziernika - sobota temat: Wybaczanie

 • 10.00 - 14.00 pierwsza część
 • 14.00 - 15.00 przerwa na obiad
 • 15.00 - 18.00 druga część
 • 18.00 - 18.30 przerwa
 • 18.30 - 20.30 trzecia część

2 pazdziernika - niedziela temat: Pogłębiane osobistej mantra medytacji - japa

 • 10.00 - 14.00 pierwsza część
 • 14.00 - 15.00 bhajan Mahatma Prabhu
 • 15.00 - 17.00 druga część
 • 17.00 - 17.30 gaura arati i kirtan
 • 17.30 - uczta

Poniedziałek i wtorek temat: Relacje damsko-męskie

 • w godzinach 17.00 - 20.00

Jeszcze raz serdecznie Was zachęcamy do skorzystania z warsztatów Mahatmy Prabhu , nie wiadomo kiedy będziemy mieli okazję ponownie go gościć w Polsce ponieważ ze względu na posiadaną przez siebie wiedzę i doświadczenie jest bardzo rozchwytywaną osobą i nie było łatwo sprowadzić go do nas.

z pozdrowieniami

Wasi słudzy Parananda prema das i Krsna karsani dasi

Zapraszamy na nową stronę na FB zadedykowaną osobom, które pragną dowiedzieć się więcej na tematy związane z Medytacją Hare Kryszna.

https://www.facebook.com/MedytacjaHareKryszna/

Słowo "medytacja" oznacza pogrążenie w myślach, kontemplację, czy rozważanie. Medytacja może być skierowana na zadowolenie samego siebie, gdzie celem może być np. własne zdrowie, sukces w karierze zawodowej, impersonalne oświecenie, w którym ktoś wyobraża sobie, że jest w centrum wszelkiej egzystencji, czerpiąc z tego przyjemność, lub może być skierowana na zadowolenie Boga poprzez wypełnienie umysłu myślami o Nim (np. modlitwa). Choć cele medytacji i techniki mogą się od siebie różnić, to mają jednak wspólny mianownik: odnalezienie w życiu spokoju i szczęścia.

Kiedy medytacja jest regularnie praktykowana zgodnie ze wskazówkami wyzwolonych duchowo osób, staje się ona potężnym narzędziem motywującym nasze działanie i wznoszącym świadomość. Medytacja jest treningiem dyscypliny umysłu, i jak każdy trening, daje ona namacalne efekty. Tak jak zdyscyplinowany żołnierz ma przewagę nad samowolnym, podobnie, zdyscyplinowany umysł potrafi pokonać nawet największe przeszkody napotykane na drodze życia. Dlatego osoby mądre rozważą najpierw, na bazie duchowej wiedzy, nadrzędne wartości i ostateczny cel życia, aby nie trwonić energii i mocy umysłu na osiągnięcie rzeczy podrzędnych i nietrwałych.

Dawno, dawno temu, pewien stary człowiek zarabiał na życie przeciągając łodzie po wodnym kanale. Gruby powróz wcinał mu się w ramię, a ostre kamienie raniły jego bosy stopy z mozołem ciągnące ciężar. Skupiając umysł na Bogu, błagał Go o wsparcie. Jego modlitwa była tak szczera, że poruszyła serce Stwórcy, który stanął przed nim, oferując swoją pomoc. Starzec bez wahania poprosił Boga o wyściełanie przybrzeżnej drogi pierzem, tak, aby kamienie nie raniły mu stóp, choć mógł poprosić o cokolwiek.

Morał tej historii jest taki, że lepiej jest uczynić celem naszego medytacyjnego wysiłku najwyższą potrzebę ludzkiego życia, a nie krótkofalowy cel nierozwiązujący naszych egzystencjalnych problemów. Mądrość starożytnych Indii mówi, że najwyższą koniecznością ludzkiego życia jest osiągnięcie wolnej od materialnych próśb czystej miłości do Boga. Samozrealizowani mędrcy twierdzą, że tylko taka bezinteresowna miłość jest w stanie dać duszy doświadczenie trwałego spokoju i szczęścia.

Jakakolwiek praca wykonana w takim czystym stanie umysłu staje się wtedy źródłem szczęścia, ponieważ jest ona miłosnym podarunkiem dla najwyższego źródła wszelkiego szczęścia - Boga - który odwzajemnia naszą miłość. Tak jak szczęście matki jest znacznie większe, kiedy służy swemu ukochanemu dziecku, niż samej sobie, podobnie szczęście pochodzące ze sprawiania przyjemności Panu i Jego sługom (a wszyscy nimi jesteśmy) jest znacznie większe od radości bycia niewolnikiem nigdy niezaspokojonych zmysłów i rozbieganego umysłu.

Medytacja Hare Kryszna służy osiągnięciu takiego nieegoistycznego rodzaju szczęścia, spokoju, spełnienia i poczucia bezpieczeństwa, które są wynikiem naszego naturalnego związku z Bogiem. Jest to także uniwersalny sposób na spotkanie wreszcie samego siebie, czyli ukrytej pod powłoką ciała i umysłu duszy. Duszy, która w swej naturze jest różna od wszelkich materialnych desygnatów typu narodowość, wyznanie religijne, czy kolor skóry, które same w sobie, częstą stają się przyczyną naszych problemów, niechęci, strachu, czy agresji.

Ta pochodząca ze starożytnych Upaniszadów wielka mantra wyzwolenia, brzmi:

Hare Kryszna Hare Kryszna
Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Słowa "Kryszna" I "Rama" są imionami Boga, oznaczającymi "najwyższą przyjemność", a "Hare" oznacza najwyższą energię przyjemności Pana, która pomaga nam w Jego osiągnięciu.

Technika i miejsce tej medytacji nie ma znaczenia. Można ją powtarzać w drodze do pracy, do szkoły, czy na spacerze. Można ją powtarzać na głos, w umyśle, lub śpiewając i tańcząc.

Efekt tej medytacji jest tym głębszy, im w szczerszy sposób jej się poddamy. Kontakt z zawartą w mantrze boskością oczyszcza ludzką świadomość z kłopotliwych brudów. Wspólnie spróbujmy medytować na mantrze Hare Kryszna, aby uczynić świat lepszym miejscem!

Wydawnictwo WEDA prezentuje trzy nowe pozycje w swojej ofercie:

 • "W zdrowym ciele zdrowy duch" Prahladanandy Swamiego,
 • "Kim jestem" Radheshyama Prabhu,
 • "Podręcznik etykiety vaisnavy" ISKCON Chowpatty, Indie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę wydawnictwa: www.wydawnictwo-weda.pl.

Premiera książki "W zdrowym ciele zdrowy duch" odbędzie podczas tegorocznego festiwalu Nama-Hatta w Mysiadle. Pozostałe dwie pozycje są już dostępne w sprzedaży.

 

"W zdrowym ciele zdrowy duch" Prahladananda Swami:

Od ponad trzydziestu lat Prahladananda Swami jest troskliwym pedagogiem i inspirującym przykładem korzyści płynących z naturalnego lecznictwa. Od czasu, gdy spotkałam go w Śridhama Mayapur w latach dziewięćdziesiątych, z nieograniczoną łaską wpierał moją naturalną praktykę lekarską.

Duchowa wizja z jaką wielbiciele postrzegają choroby stała się dla mnie objawieniem. Przyjmują oni chorobę jako pozytywne oczyszczenie, przypomnienie, że ciało w przeciwieństwie do duszy jest niedoskonałe. Widziałam nawet jak wielbiciele przyjmują chorobę jako duchową lekcję i akceptują ją jako konsekwencje popełnionych czynów, doceniając sposobność "wypalenia karmy". Przeciwności losu doprowadzają ich do zastanowienia, empatii oraz wdzięczności za otrzymane błogosławieństwa.

Śrila Prabhupada posiadał podobne filozoficzne i praktyczne podejście. Choroba jest czymś nieuniknionym, ale cierpienie, którego doświadczamy do pewnego stopnia zależy od naszego postrzegania i oczekiwań. Śrila Prabhupada uczył nas, by żyć roztropnie, zachowując zdrową dietę oraz równowagę pomiędzy odpoczynkiem, ćwiczeniami, a praktyką duchową. Łączył domowe ziołowe receptury z wiedzą ayurvedy, często dając ulgę w cierpieniu. Jego codzienna dieta oraz rutynowe czynności posiadały zdrowotne akcenty, takie jak masaż, czy napoje z cytryny i imbiru. Jednak ostatecznie Śrila Prabhupada zalecał, byśmy nie mieli obsesji na punkcie zdrowia, gdyż ciało jest narzędziem przeznaczonym do służby, nie zaś do niezdrowego zadawalania zmysłów. A gdy nasze ciało przestanie działać, możemy uczynić duchowy postęp, docierając do naszej wiecznej, niezniszczalnej duszy. Jak powiedział Prabhupada: "Zdrowe życie to stanie się świadomym Boga" (Conversations with Śrila Prabhupada, Londyn, 11 lipca 1973).

Wspaniała wiedza zawarta w tej książce może obdarzyć czytelnika lepszym zdrowiem. Jako że książka jest również narzędziem do pomagania innym, modlę się, by wielu mogło odnieść korzyść z ponadczasowych mądrości, które się w niej znajdują. I oczywiście mam nadzieję, że te słowa zastają Cię w dobrym zdrowiu.

Raga Manjari Devi dasi (Caroline Robertson)
Naturoterapeuta, homeopata, lekarz ayurvedy

 

"Kim jestem" Radheshyam Prabhu:

Księgi wedyjskie są najlepszym panaceum na wszelkie choroby wszechczasów. Obdarzają krystalicznie jasnym zrozumieniem wszystkich fundamentalnych prawd życia. Odpowiadają na pytania: kim jestem, jaki jest prawdziwy cel życia i jak mogę osiągnąć nieprzemijające, doskonałe szczęście?

Niestety, współczesny świat uznał Vedy za książki sentymentalnej i ślepej wiary. Błędnie odczytując objawione w nich nauki, ogranicza ich przesłanie zaledwie do licznych rytualnych ceremonii sprawiając, że inteligentni, poszukujący odpowiedzi ludzie nie wykazują nimi żadnego zainteresowania. Ponadto teksty te zostały zapisane trudnym sanskrytem, przez co ich przekaz może dotrzeć jedynie do nielicznej grupy uczonych rozumiejących ten antyczny język.

Mając to na uwadze, poczułem potrzebę systematycznej i naukowej prezentacji pięciu podstawowych tematów poruszanych w Bhagavad-gicie: iśvary (Pana), jivy (żywej istoty), prakrti (natury) oraz karmy (działania). W 1994 roku poczyniłem pierwszą pokorną próbę stworzenia takiej kompilacji. Moje zapiski oparte były głównie na naukach Śrila Prabhupady, którego świat obwołał wedyjskim erudytą oraz największym reprezentantem ruchu Vaisnava naszych czasów. Wykorzystałem również artykuły zamieszczone w magazynie Back to Godhead, jak i rozprawy takich wielbicieli ISKCON-u jak: Devamrta Prabhu, Radha-Gopinatha Prabhu czy Krsna-Smaranam Prabhu. Zapiski udoskonalałem przez lata poznając naturę wątpliwości i pytań, które zadaje młodzież.

 

"Podręcznik etykiety vaisnavy" ISKCON Chowpatty, Indie

W Śri Caitanya-caritamrcie znajdujemy wypowiedź Śri Caitanyi Mahaprabhu o tym, że przestrzeganie etykiety vaisnavy jest ozdobą, która czyni wielbiciela pięknym i atrakcyjnym w oczach Boga i w oczach innych osób. Dlatego bardzo ważne jest, by wielbiciele Pana byli obeznani z zasadami etykiety i sposobem życia z nimi zgodnego.

Kwestie dotyczące etykiety vaisnavy pojawiają się w licznych książkach, stąd zaistniała potrzeba powstania kompletnego podręcznika, który nie tylko wymieniałby podstawowe zasady etykiety i stylu życia vaisnavy, lecz również podejmował szczególne zagadnienia i problemy, z którymi stykamy się w naszych ośrodkach.

Opracowanie to powstało dzięki szczególnemu zainteresowaniu okazanemu przez Jego Świątobliwość Radhanatha Swamiego Maharaję, który służył nam swoją mądrością zrodzoną z wieloletniego doświadczenia jako wielbiciela i duchowego przewodnika oraz inspiracją do podjęcia wysiłku opracowania tych zagadnień. Pełni nadziei modlimy się o jego nieustanne przewodnictwo i towarzystwo.

1
2 3 » »»
Założyciel-Acarya, Jego Boska Miłość
A.C. Bhaktivedanta Swami Śrila Prabhupada
Śrila Prabhupada powiedział

"Gdy udaje się do Los Angeles, jestem na Vaikunthach. Gdy udaje się do Nowego Yorku, jestem na Vaikuntach. Gdziekolwiek zdobyliśmy świątynię, tam są Vaikunthy. Zatem dlaczego mam mieć jakieś zastrzeżenia? Wykonujcie dobrze swoje obowiązki i zobaczcie czego pragnie Krsna. Niech się to wypełni. Jednak wykonujcie swoje obowiązki. Waszym obowiązkiem jest modlić się do Krsny z takim uczuciem jak robią to dziecie i pozwolić, by to On zdecydował. I ja również nie będę miał żadnych obiekcji."

Vrindavan, 29 maja 1977 roku

Facebook
Newsletter
Dodaj do listy odbiorców
Aktualizuj preferencje
Usuń z listy odbiorców
Kalendarz (Warszawa)
3 czerwiec 2017
Sri Baladeva Vidyabhusana - Dzień odejścia
Ganga Puja
Srimati Gangamata Gosvamini - Dzień pojawienia się
5 czerwiec 2017
Pandava Nirjala Ekadasi
(pełny post - nawet od wody - jeśli nie przestrzegało się pozostałych Ekadasi)
6 czerwiec 2017
Przerwanie postu 04:17 - 08:15
7 czerwiec 2017
Panihati Cida Dahi Utsava
9 czerwiec 2017
Snana Yatra
Sri Mukunda Datta - Dzień odejścia
Sri Sridhara Pandita - Dzień odejścia
Ostatni dzień Trivikrama Masa
10 czerwiec 2017
Sri Syamananda Prabhu - Dzień odejścia
Pierwszy dzień Vamana Masa
14 czerwiec 2017
Sri Vakresvara Pandita - Dzień pojawienia się
15 czerwiec 2017
Mithuna Sankranti
19 czerwiec 2017
Sri Srivasa Pandita - Dzień odejścia
20 czerwiec 2017
Yogini Ekadasi
21 czerwiec 2017
Przerwanie postu 04:14 - 09:49
24 czerwiec 2017
Gundica Marjana
Sri Gadadhara Pandita - Dzień odejścia
Srila Bhaktivinoda Thakura - Dzień odejścia
(post do południa)
25 czerwiec 2017
Ratha Yatra
Sri Svarupa Damodara Gosvami - Dzień odejścia
Sri Sivananda Sena - Dzień odejścia
29 czerwiec 2017
Hera Pancami (4 dni po Ratha Yatrze)
Sri Vakresvara Pandita - Dzień odejścia
3 lipiec 2017
Powrót Ratha (8 dni po Ratha Yatrze)
4 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
5 lipiec 2017
Sayana Ekadasi
6 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:23 - 09:54
8 lipiec 2017
Guru (Vyasa) Purnima
Srila Sanatana Gosvami - Dzień odejścia
9 lipiec 2017
Ostatni dzień Vamana Masa
10 lipiec 2017
Pierwszy miesiąc Caturmasyi
(przez miesiąc post od warzyw liściastych)
Pierwszy dzień Sridhara Masa
14 lipiec 2017
Srila Gopala Bhatta Gosvami - Dzień odejścia
16 lipiec 2017
Karka Sankranti
17 lipiec 2017
Srila Lokanatha Gosvami - Dzień odejścia
18 lipiec 2017
Założenie ISKCON-u w Nowym Yorku
19 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
20 lipiec 2017
Kamika Ekadasi
21 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:40 - 10:01
26 lipiec 2017
Sri Raghunandana Thakura - Dzień odejścia
Sri Vamsidasa Babaji - Dzień odejścia
Statystyki
Ilość odwiedzin: 339 976

Bhakti Vriksha

Bhakti Wriksza - to najpełniejsza i najbardziej dynamiczna metodyka przekazywania duchowej wiedzy i jej realizacji we współczesnym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zatroszczyć się o każdą początkują osobę, włączając ją do małej grupy duchowego wsparcia. Grupy spotykają się regularnie w domach prowadzących, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nawiązują serdeczne relacje przyjaźni oparte o wspólne zainteresowanie i głębokie wymiany. W programie spotkań jest poznawanie się, śpiewanie, wspólna dyskusja i elementy medytacji.

Wriksza znaczy drzewo. Pan Caitanya - założyciel ruchu sankirtanu - jest pniem drzewa Bhakti. Grupy Bhakti Wriksza są gałązkami tego pięknego, kwitnącego drzewa. W takich grupach możemy doświadczyć, płynącego od duchowych korzeni, odżywienia i wzrostu.

ZAMKNIJ

Ustawienia poczty

1.Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie spam”.
4. Kliknij „OK”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „Oznacz” i wybierz polecenie „nie spam”
4. Kliknij „dalej”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Najedź kursorem na przycisk „Usuń”.
4. Kliknij przycisk „Nie spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij kursorem na przycisk „To nie spam”
.
1. Otwórz folder „Wiadomości-śmieci”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij link „wiadomość niebędąca śmieciem”.

ZAMKNIJ

Witamy na oficjalnej stronie Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Mysiadle. Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z bhakti-yogą, czy też kulturą wedyjską lub kulturą Waisznawa - poniższa prezentacja przybliży Ci podstawowe zagadnienia związane z naszą wiarą, filozofią oraz praktyką.

 • 1. Śrila Prabhupada - założyciel-acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON)
 • 2. Wedy - święte księgi Indii
 • 3. Intonowanie Świętych Imion Boga
 • 4. Bóstwa i świątynia
 • 5. Kuchnia wegetariańska i Prasadam

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na którykolwiek z prezentowanych tematów, zapraszamy do lektury bogatej kolekcji artykułów na naszej stronie.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej świątyni! W każdą niedzielę od godziny 13:00 do 15:30 organizujemy specjalny program otwarty, a w nim: wspólne medytacyjne śpiewanie, prezentacja filozofii Bhagavad-gity oraz wspaniała wegetariańska uczta. Wstęp wolny.