Oficjalna strona Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle
W służbie dla Jego Boskiej Miłości A.C. Bahaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupady
Czy odwiedzasz nas
po raz pierwszy?
Zapoznaj się z podstawami kultury Waisznawy oglądając naszą prezentację
Zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie otwarte
i wyklad w każdą niedzielę od godziny 13:00
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
 • Wspólne intonowanie mantry
  Hare Kryszna
 • Wykład z filozofii na podstawie
  Bhagavad-gity
 • Wegetariańska uczta
Administrator|2016-08-09
Kategoria: Z Polski
W zdrowym ciele zdrowy duch - Prahladananda Swami, Kim jestem - Radheshyama Prabhu; Podręcznik etykiety vaisnavy - ISKCON Chowpatty, Indie

Wydawnictwo WEDA prezentuje trzy nowe pozycje w swojej ofercie:

 • "W zdrowym ciele zdrowy duch" Prahladanandy Swamiego,
 • "Kim jestem" Radheshyama Prabhu,
 • "Podręcznik etykiety vaisnavy" ISKCON Chowpatty, Indie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę wydawnictwa: www.wydawnictwo-weda.pl.

Premiera książki "W zdrowym ciele zdrowy duch" odbędzie podczas tegorocznego festiwalu Nama-Hatta w Mysiadle. Pozostałe dwie pozycje są już dostępne w sprzedaży.

 

"W zdrowym ciele zdrowy duch" Prahladananda Swami:

Od ponad trzydziestu lat Prahladananda Swami jest troskliwym pedagogiem i inspirującym przykładem korzyści płynących z naturalnego lecznictwa. Od czasu, gdy spotkałam go w Śridhama Mayapur w latach dziewięćdziesiątych, z nieograniczoną łaską wpierał moją naturalną praktykę lekarską.

Duchowa wizja z jaką wielbiciele postrzegają choroby stała się dla mnie objawieniem. Przyjmują oni chorobę jako pozytywne oczyszczenie, przypomnienie, że ciało w przeciwieństwie do duszy jest niedoskonałe. Widziałam nawet jak wielbiciele przyjmują chorobę jako duchową lekcję i akceptują ją jako konsekwencje popełnionych czynów, doceniając sposobność "wypalenia karmy". Przeciwności losu doprowadzają ich do zastanowienia, empatii oraz wdzięczności za otrzymane błogosławieństwa.

Śrila Prabhupada posiadał podobne filozoficzne i praktyczne podejście. Choroba jest czymś nieuniknionym, ale cierpienie, którego doświadczamy do pewnego stopnia zależy od naszego postrzegania i oczekiwań. Śrila Prabhupada uczył nas, by żyć roztropnie, zachowując zdrową dietę oraz równowagę pomiędzy odpoczynkiem, ćwiczeniami, a praktyką duchową. Łączył domowe ziołowe receptury z wiedzą ayurvedy, często dając ulgę w cierpieniu. Jego codzienna dieta oraz rutynowe czynności posiadały zdrowotne akcenty, takie jak masaż, czy napoje z cytryny i imbiru. Jednak ostatecznie Śrila Prabhupada zalecał, byśmy nie mieli obsesji na punkcie zdrowia, gdyż ciało jest narzędziem przeznaczonym do służby, nie zaś do niezdrowego zadawalania zmysłów. A gdy nasze ciało przestanie działać, możemy uczynić duchowy postęp, docierając do naszej wiecznej, niezniszczalnej duszy. Jak powiedział Prabhupada: "Zdrowe życie to stanie się świadomym Boga" (Conversations with Śrila Prabhupada, Londyn, 11 lipca 1973).

Wspaniała wiedza zawarta w tej książce może obdarzyć czytelnika lepszym zdrowiem. Jako że książka jest również narzędziem do pomagania innym, modlę się, by wielu mogło odnieść korzyść z ponadczasowych mądrości, które się w niej znajdują. I oczywiście mam nadzieję, że te słowa zastają Cię w dobrym zdrowiu.

Raga Manjari Devi dasi (Caroline Robertson)
Naturoterapeuta, homeopata, lekarz ayurvedy

 

"Kim jestem" Radheshyam Prabhu:

Księgi wedyjskie są najlepszym panaceum na wszelkie choroby wszechczasów. Obdarzają krystalicznie jasnym zrozumieniem wszystkich fundamentalnych prawd życia. Odpowiadają na pytania: kim jestem, jaki jest prawdziwy cel życia i jak mogę osiągnąć nieprzemijające, doskonałe szczęście?

Niestety, współczesny świat uznał Vedy za książki sentymentalnej i ślepej wiary. Błędnie odczytując objawione w nich nauki, ogranicza ich przesłanie zaledwie do licznych rytualnych ceremonii sprawiając, że inteligentni, poszukujący odpowiedzi ludzie nie wykazują nimi żadnego zainteresowania. Ponadto teksty te zostały zapisane trudnym sanskrytem, przez co ich przekaz może dotrzeć jedynie do nielicznej grupy uczonych rozumiejących ten antyczny język.

Mając to na uwadze, poczułem potrzebę systematycznej i naukowej prezentacji pięciu podstawowych tematów poruszanych w Bhagavad-gicie: iśvary (Pana), jivy (żywej istoty), prakrti (natury) oraz karmy (działania). W 1994 roku poczyniłem pierwszą pokorną próbę stworzenia takiej kompilacji. Moje zapiski oparte były głównie na naukach Śrila Prabhupady, którego świat obwołał wedyjskim erudytą oraz największym reprezentantem ruchu Vaisnava naszych czasów. Wykorzystałem również artykuły zamieszczone w magazynie Back to Godhead, jak i rozprawy takich wielbicieli ISKCON-u jak: Devamrta Prabhu, Radha-Gopinatha Prabhu czy Krsna-Smaranam Prabhu. Zapiski udoskonalałem przez lata poznając naturę wątpliwości i pytań, które zadaje młodzież.

 

"Podręcznik etykiety vaisnavy" ISKCON Chowpatty, Indie

W Śri Caitanya-caritamrcie znajdujemy wypowiedź Śri Caitanyi Mahaprabhu o tym, że przestrzeganie etykiety vaisnavy jest ozdobą, która czyni wielbiciela pięknym i atrakcyjnym w oczach Boga i w oczach innych osób. Dlatego bardzo ważne jest, by wielbiciele Pana byli obeznani z zasadami etykiety i sposobem życia z nimi zgodnego.

Kwestie dotyczące etykiety vaisnavy pojawiają się w licznych książkach, stąd zaistniała potrzeba powstania kompletnego podręcznika, który nie tylko wymieniałby podstawowe zasady etykiety i stylu życia vaisnavy, lecz również podejmował szczególne zagadnienia i problemy, z którymi stykamy się w naszych ośrodkach.

Opracowanie to powstało dzięki szczególnemu zainteresowaniu okazanemu przez Jego Świątobliwość Radhanatha Swamiego Maharaję, który służył nam swoją mądrością zrodzoną z wieloletniego doświadczenia jako wielbiciela i duchowego przewodnika oraz inspiracją do podjęcia wysiłku opracowania tych zagadnień. Pełni nadziei modlimy się o jego nieustanne przewodnictwo i towarzystwo.

Odsłon: 207
Założyciel-Acarya, Jego Boska Miłość
A.C. Bhaktivedanta Swami Śrila Prabhupada
Śrila Prabhupada powiedział

"Gdy dusza opuszcza ciało, czym ono się staje? Nie ma żadnej wartości, jest wyłącznie bryłą materii. To tak jak w przypadku samochodu. Dopóki jeździ, jest wart 100 tysięcy rupii. Jeśli jednak nie może się już przemieszczać, staje się wyłącznie bryłą żelaza, miedzi i czegoś tam jeszcze. Kto się nim wtedy interesuje? Zostaje po prostu wyrzucony. Z ciałem jest tak samo. Ma jakąś wartość tak długo, jak długo jest w nim dusza".

Dehli, 25 marca 1976 roku

Facebook
Newsletter
Dodaj do listy odbiorców
Aktualizuj preferencje
Usuń z listy odbiorców
Kalendarz (Warszawa)
25 marzec 2017
Przerwanie postu 05:26 - 09:06
Sri Govinda Ghosh - Dzień odejścia
1 kwiecień 2017
Sri Ramanujacarya - Dzień pojawienia się
5 kwiecień 2017
Rama Navami: Dzień pojawienia się Pana Śri Ramacandry
(post do zachodu słońca)
6 kwiecień 2017
Ekadasi (bez postu)
7 kwiecień 2017
Kamada Ekadasi
Damanakaropana Dvadasi
8 kwiecień 2017
Przerwanie postu 05:54 - 10:23
11 kwiecień 2017
Sri Balarama Rasayatra
Sri Krsna Vasanta Rasa
Sri Vamsivadana Thakura - Dzień pojawienia się
Sri Syamananda Prabhu - Dzień pojawienia się
Ostatni dzień Visnu Masa
12 kwiecień 2017
Pierwszy dzień Madhusudana Masa
14 kwiecień 2017
Rozpoczęcie Tulasi Jala Dan
Mesa Sankranti
18 kwiecień 2017
Sri Abhirama Thakura - Dzień odejścia
21 kwiecień 2017
Srila Vrndavana Dasa Thakura - Dzień odejścia
22 kwiecień 2017
Varuthini Ekadasi
23 kwiecień 2017
Przerwanie postu 06:12 - 10:10
26 kwiecień 2017
Sri Gadadhara Pandita - Dzień pojawienia się
29 kwiecień 2017
Aksaya Trtiya. Rozpoczęcie Candana Yatry (trwa przez kolejne 21 dni)
2 maj 2017
Jahnu Saptami
4 maj 2017
Srimati Sita Devi (małżonka Pana Śri Ramy) - Dzień pojawienia się
Sri Madhu Pandita - Dzień odejścia
Srimati Jahnava Devi - Dzień pojawienia się
6 maj 2017
Mohini Ekadasi
7 maj 2017
Przerwanie postu 04:54 - 10:00
Rukmini Dvadasi
8 maj 2017
Sri Jayananda Prabhu - Dzień odejścia
9 maj 2017
Nrsimha Caturdasi: Dzień pojawienia się Pana Nrsimhadevy
(post do zmierzchu)
10 maj 2017
Krsna Phula Dola, Salila Vihara
Sri Paramesvari Dasa Thakura - Dzień odejścia
Sri Sri Radha-Ramana Devaji - Dzień pojawienia się
Sri Madhavendra Puri - Dzień pojawienia się
Sri Srinivasa Acarya - Dzień pojawienia się
Ostatni dzień Madhusudana Masa
11 maj 2017
Pierwszy dzień Trivikrama Masa
14 maj 2017
Koniec Tulasi Jala Dan
15 maj 2017
Vrsabha Sankranti
16 maj 2017
Sri Ramananda Raya - Dzień odejścia
22 maj 2017
Apara Ekadasi
23 maj 2017
Przerwanie postu 04:29 - 08:35
Srila Vrndavana Dasa Thakura - Dzień pojawienia się
Statystyki
Ilość odwiedzin: 319 731

Bhakti Vriksha

Bhakti Wriksza - to najpełniejsza i najbardziej dynamiczna metodyka przekazywania duchowej wiedzy i jej realizacji we współczesnym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zatroszczyć się o każdą początkują osobę, włączając ją do małej grupy duchowego wsparcia. Grupy spotykają się regularnie w domach prowadzących, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nawiązują serdeczne relacje przyjaźni oparte o wspólne zainteresowanie i głębokie wymiany. W programie spotkań jest poznawanie się, śpiewanie, wspólna dyskusja i elementy medytacji.

Wriksza znaczy drzewo. Pan Caitanya - założyciel ruchu sankirtanu - jest pniem drzewa Bhakti. Grupy Bhakti Wriksza są gałązkami tego pięknego, kwitnącego drzewa. W takich grupach możemy doświadczyć, płynącego od duchowych korzeni, odżywienia i wzrostu.

ZAMKNIJ

Ustawienia poczty

1.Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie spam”.
4. Kliknij „OK”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „Oznacz” i wybierz polecenie „nie spam”
4. Kliknij „dalej”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Najedź kursorem na przycisk „Usuń”.
4. Kliknij przycisk „Nie spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij kursorem na przycisk „To nie spam”
.
1. Otwórz folder „Wiadomości-śmieci”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij link „wiadomość niebędąca śmieciem”.

ZAMKNIJ

Witamy na oficjalnej stronie Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Mysiadle. Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z bhakti-yogą, czy też kulturą wedyjską lub kulturą Waisznawa - poniższa prezentacja przybliży Ci podstawowe zagadnienia związane z naszą wiarą, filozofią oraz praktyką.

 • 1. Śrila Prabhupada - założyciel-acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON)
 • 2. Wedy - święte księgi Indii
 • 3. Intonowanie Świętych Imion Boga
 • 4. Bóstwa i świątynia
 • 5. Kuchnia wegetariańska i Prasadam

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na którykolwiek z prezentowanych tematów, zapraszamy do lektury bogatej kolekcji artykułów na naszej stronie.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej świątyni! W każdą niedzielę od godziny 13:00 do 15:30 organizujemy specjalny program otwarty, a w nim: wspólne medytacyjne śpiewanie, prezentacja filozofii Bhagavad-gity oraz wspaniała wegetariańska uczta. Wstęp wolny.