Oficjalna strona Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle
W służbie dla Jego Boskiej Miłości A.C. Bahaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupady
Czy odwiedzasz nas
po raz pierwszy?
Zapoznaj się z podstawami kultury Waisznawy oglądając naszą prezentację
Zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie otwarte
i wyklad w każdą niedzielę od godziny 13:00
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
 • Wspólne intonowanie mantry
  Hare Kryszna
 • Wykład z filozofii na podstawie
  Bhagavad-gity
 • Wegetariańska uczta
Ze świata

"Ten, kto nie podejmuje religijnych ślubów, nie wykonuje wyrzeczeń, ani nie intonuje japa w okresie Caturmasyi, taki głupiec - choć żywy - powinien być uważany za martwego."

Bhavisya Purana

 

"W miesiącu Sravana (lipiec - sierpień) należy powstrzymać się od jedzenia szpinaku. W miesiącu Bhadra (sierpień - wrzesień) - od jogurtu, w miesiącu Asvina (wrzesień - październik) - od mleka, a podczas Kartika (październik - listopad) - od mięsa oraz urad dhalu."

Skanda Purana, Nagava Khanda

 

"O Narado, jeśli ktoś przyjmuje wszystkie te wyrzeczenia i śluby Vaisnava z oddaniem, osiąga najwyższe przeznaczenie. Ten, kto pragnie w głębi serca wykonywać wszystkie te wyrzeczenia i śluby - zostanie oczyszczony z grzechów zdobytów w przeciągu ostatnich stu żyć. Jeśli ktoś posiada czyste oddanie, jest spokojny, kąpię się codziennie, jest stały w swych ślubach oraz wielbi Pana w czasie tych czterech miesięcy - udaje się do siedziby Visnu. Ten, kto przyjmuje wyrzeczenia spania na ziemi, w czasie gdy bóstwo Visnu śpi pod wodą w stanie yoga nidra - udaje się do siedziby Laksmi."

Visnu Rahasaya (Pana Brahma zwraca się do Narady Muniego)

{image:gosvamis.jpg}

Latem 2010 roku, Havi das (Ilan Chester) - uczeń Śrila Prabhupada - ogromnie popularny zdobywca Nagrody Grammy, artysta popowy i kompozytor z Południowej Afryki - towarzyszył żonie w podróży do Nowego Yorku, by mogła wziąć udział w kursie komputerowej firmy, w której pracowała.

Okazało się, że miał wówczas odkryć w sobie zalążek jednego z najbardziej ambitnych muzycznych projektów kiedykolwiek zrealizowanych przez wielbiciela z ISKCON-u.

Podczas godzin spędzonych w hotelowym pokoju w oczekiwaniu na powrót żony, Havi pogrążył się w czytaniu antycznej modlitwy - Brahma Samhity, grając w międzyczasie na swym keyboardzie. Jest on pianistą od piątego roku życia.

"Czytałem Brahma Samhitę, siadałem przy keyboardzie, czytałem Brahma Samhitę, siadałem przy keyboardzie" mówi, "i nagle połączyłem te dwie rzeczy. Zaśpiewałem Isvara Parama Krishna, Sacid-ananda vigraha i powiedziałem: o mój Boże!"

Wtedy doznał objawienia. W jego umyśle pojawiła się cała świadoma Kryszny symfonia.

Havi wydał w przeszłości liczne świadome Kryszny albumy, i tak jak George Harrison, odnalazł sposób na ukrywanie swych sentymentów oddania w komercyjnych piosenkach.

Jednak ten album będzie inny. Nigdy wcześniej nie stworzył czegoś takiego.

Pracując niczym szaleniec, rozpoczął swoje dzieło jeszcze w hotelowym pokoju. Pomyślał jednak: "W jaki sposób uda mi się to zrealizować? To jest przecież muzycznie i finansowo niemożliwe."

Jednakże podporządkowując się idei, że to Kryszna jest sprawcą działania, powrócił do swego domu w Wenezueli z wiarą, że jeśli Kryszna pragnie, by ten projekt się ziścił, tak też się w jakiś sposób stanie.

W Wenezueli, Havi udał się do Tulio Cremisiniego - dyrygenta Orquesta Sinfonica de Venezuela (Wenezuelskiej Orkiestry Symfonicznej), z którym pracował wcześniej przy nagraniu Tesoros de la Musica Venezolana, za którą otrzymał Nagrodę Grammy. Obydwoje planowali pracę nad projektem symfonicznym w hiszpańskim języku. Jednak teraz Havi miał inny plan.

"Zapomnij o tym - posłuchaj tego!" powiedział do Cremisiniego.

Nie minęło dużo czasu, gdy dyrygent zakochał się w pomyśle Haviego połączenia modlitw Waisznawów, napisanych w Sanskrycie i Bengali, z symfoniczną muzyką graną przez orkiestrę.

Po nagraniu kilku prostych aranżacji, obydwoje zabrali projekt do Orquesta Sinfonica de Venezuela i prestiżowego, 125-cio osobowego chóru Centralnego Uniwersytetu Wenezueli pod kierunkiem Cesara Alejandro Carrillo.

Po przeliterowaniu sylab w Sanskrycie i Bengali przypisanych do poszczególnych nut, Havi zaczął dogłębnie wyjaśniać orkiestrze i chórowi znaczenie każdego z utworów.

"Była cisza jak makiem zasiał," powiedział. "Byli tak uważni. Byli tak entuzjastyczni i pochwyceni przez to, co mieli wykonać, że słuchali każdego słowa odnośnie świata duchowego, pięciu różnych związkach z Bogiem i tego, jak Sam Bóg jest grającym na flecie muzykiem."

Podczas kolejnej próby chór zaśpiewał Brahma Samhitę w aranżacji Haviego i Tuilio Cremisini.

"Moje serce eksplodowało. Ci ludzie, choć nie wiedzieli nic wcześniej o świadomości Kryszny, teraz śpiewali znając znaczenie każdego utworu i robili to z taką pasją i dedykacją, że łzy napływały mi do oczu."

Po nagraniu orkiestry w Koncertowej Sali Jose Felix Ribas w Caracas w Wenezulei, a następnie chóru w Lemon Pie Studios w Caracas, Havi zwerbował również czarujące talenty wokalne z Bolanegra Vocal Group oraz Alachua Vaishnava Choir.

Choć Alachua Vaishnava Choir ze społeczności ISKCON Alachua na Florydzie, nigdy wcześnie nie pracowali nad takim projektem, Havi wspomina, że nagranie z nimi poszło bardzo gładko.

"Wszyscy jesteśmy śpiewakami w świadomości Kryszny," powiedział. "Chodzi mi o to, że trudno znaleźć kogoś, kto w ogóle nie śpiewa! Bo przecież to właśnie robimy - intonujemy i śpiewamy. Natychmiast to załapali."

Album został następnie zmiksowany przez Rafael Rondon'a oraz Davida Cole'a którzy pracowali wcześniej z takimi gwiazdami jaki: Bob Seger, Steve Miller, Tina Turner czy Melissa Ethridge. Następnie został zmasterowany przez Iana Jones'a w legendarnym Abbey Road Studios w Anglii.

Ostatecznie, po ciężkiej pracy 200 muzyków, śpiewaków oraz inżynierów, każdy z nich u szczytu swoich zdolności, album Symphony of the Soul został wydany 8 sierpnia 2013 roku.

"Wszystko wymagało czasu, wysiłku i udoskonalania," mówi Havi. "Ponieważ jest to ofiarowanie dla Pana Kryszny, Srila Prabhupada i wielbicieli, mottem naszej pracy jest: jeśli to tylko możliwe - nic poniżej doskonałości."

Symphony of the Soul jest oszołamiająco ambitne i jednocześnie bardzo osobiste. Album jest jednym z najdoskonalszych nagrań świadomych Kryszny, które kiedykolwiek powstały. Jednocześnie może bez wahania równać się innym projektom sceny współczesnej muzyki klasycznej.

Oczywiście wzniosła tematyka albumu - natura Boga oraz Jego związek z wieczną duszą - dodaje szczególnego smaku, który głęboko dotyka serca. Wielbiciele będą natychmiast wzruszeni, a jeśli chodzi o nowicjuszy w tradycji Waisznawa, nawet jeśli nie byli wcześniej zaznajomieni z tym tematem, bez wątpienia dotkną ich głębokie emocje głosu Haviego oraz śpiewającego z nim chóru. Choć na pozór bardzo różna od tradycyjnego kirtanu, symfoniczna instrumentacja przynosi czystość oraz epicki wymiar, który doskonale pasuje do antycznych modlitw.

"Jestem wielkim szczęśliwcem mogąc spotkać Śrila Prabhupada, gdy byłem zaledwie nastolatkiem. Poprzez niego poznałem prawdę. Zasiał on ziarno miłości w moim sercu, które stało się inspiracją mojego całego życia. Z tego powodu jestem jego wiecznym dłużnikiem. Ta praca jest jednym ze sposobów okazania mojej wdzięczności."

Symphony of the Soul jest dostępne na www.amazon.com oraz iTunes.

news.iskcon.org

 

Rząd Indii przyznał delfinom status "osobowości nie-człowieczej", stając się w ten sposób pierwszym krajem świata, który rozpoznał wyjątkową inteligencję oraz samoświadomość waleni (klasy morskich ssaków).

Decyzja ta została wygłoszona przez Ministra Indii do spraw Środowiska i Lasów, tym samym uznając widowiska ze schwytanymi delfinami za nielegalne. Ministerstwo dodało, że delfiny "powinny posiadać odrębne, szczególne prawa." [1]

Delfiny są niezwykle inteligentnymi ssakami o wysoce rozwiniętej strukturze społecznej. Najnowsze badania wykazały, że delfiny nawołują się po imieniu i są w stanie zapamiętać niepowtarzalne imiona-gwizdy starych "przyjaciół", które usłyszały tylko jeden raz 20 lat wcześniej. [2]

Delfiny wybierają swoje niepowtarzalne imię - serię złożonych gwizdów - przed osiągnięciem wieku jednego roku. Od tego momentu, wszystkie pozostałe delfiny w ich społecznych grupach nawołują je właśnie po nim.

Delfiny używają komunikacji o wysokiej złożoności gramatycznej

Wcześniejsze badania wykazały, że delfiny posiadają podobną do ludzkiej świadomość i komunikują się ze sobą używając w tym celu złożonej gramatycznej struktury zdań. Tak, delfiny posiadają własny kompletny język, który można porównać do tego, który posiadają ludzie. [3] Główna różnica pomiędzy językiem delfinów i ludzi wynika z faktu, że młode delfiny nie są szczepione niszczącą tkanki mózgu rtęcią. W rezultacie dorosłe delfiny są w stanie mówić pełnymi, spójnymi zdaniami, podczas gdy ludzie posiadają niepełne zdolności poznawcze i nie są w stanie budować sensownych zdań (ich mózgi są dosłownie niszczone przez szczepionki, plomby z rtęci oraz toksyczne chemikalia w pożywieniu, lekarstwach i produktach higienicznych. Nadeszły czasy idiokracji!!!).

Naukowy dokument z 1999 roku opisujący komunikację delfinów [4] opisuje pewnego delfina o imieniu "Ake":

(...) związek tematycznej roli w układzie zdania został silnie włączony w koncept gramatyki języka Ake'a, mocno sugerując jego wiedzę odnośnie liczby zespolonej. Ten zestaw odkryć podkreśla solidność zrozumienia nauczonego języka. (...) Test wymagał zrozumienia związków gramatycznych i składniowych pragmatycznych kwestii wynikających z połączenia pomiędzy tematyczną rolą, a pozycją składni.

Innymi słowy - Ake, pod względem gramatyki, jest mądrzejszy od wielu dorosłych ludzi. Dowodem tego jest fakt, że wiele istot ludzkich nie posiada więcej zdolności analizowania sensownych konceptów w swym języku i w zamian sprowadza się do niczego więcej jak "ofiary hipnozy", która zakreśla pola w głosach przy urnach wyborczych oraz żyje na Cheetosach i Gatorade.

news.iskcon.org

Źródła:

 1. www.pravda.ru
 2. www.washingtonpost.com
 3. www.dolphincommunicationproject.org
 4. www.dolphin-institute.org

Bangalore, 5 czerwca 2013 roku.

Jego Świątobliwość Dalajlama - duchowy przywódca Tybetu, odwiedził w dniu 5 czerwca br światynię Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) Bangalore, Radha Krishna Chandra. Jego Świątobliwość Dalajlama powiedział, że jest pod wrażeniem spokoju i ciszy, która obejmuje święte miejsce i dodał, że godną podziwu jest promowaniu dobrobytu społeczeństwa poprzez naukę Świadomości Kryszny.

Jego Świątobliwość Dalajlama został przyjęty przez prezydenta świątyni Shri Madhu Pandit Dasa. Po krótkiej wizycie w głównej świątyni Shri Radha Krishna Chandra, Jego Świątobliwość rozmawiał z Shri Madhu Pandit Dasa o potrzebie duchowości, współczucia i roli duchowości w kształtowaniu zachowań i myśli młodzieży. Dyskusja również dotyczyła znaczenia promowania światowego pokoju i współczucia.

Shri Madhu Pandit Dasa powiedział: "Jesteśmy głęboko zaszczyceni goszcząc Jego Świątobliwość Dalajlamę w ISKCON, Bangalore. Zachęcające słowa z Jego Świątobliwością Dalajlamą wzmacniają dziedzictwo ISKCON jako organizacji głęboko zaangażowanej w nauczanie duchowości."

Jego Świątobliwość Dalajlama doceniając ISKCON rozpoczął program charytatywny Akshaya, powiedział: "Program pokazuje, jak współczucie ludzi, połączone ze wsparciem rządu może przynieść wspaniałe i znaczące efekty."

Jego Świątobliwość Dalajlama wyraził uznanie dla wkładu założyciela ISKCON, Śrila Prabhupada w szerzenie nauki duchowej Indii na całym świecie. Powiedział też, że Śrila Prabhupada jest prawdziwym ambasadorem starożytnego indyjskiego dziedzictwa.

www.iskconbangalore.org

{gallery:dalajlama-z-wizyta-w-swiatyni-w-bangalore}

«« « 5 6
7
Założyciel-Acarya, Jego Boska Miłość
A.C. Bhaktivedanta Swami Śrila Prabhupada
Śrila Prabhupada powiedział

"Kryszna jest wszędzie - taka jest wizja wyższych wielbicieli. Rzeczywiście On może pojawić się wszędzie, jednak nie wszyscy mają zaszczyt Go widzieć. Miejscem, w którym na pewno przebywa, jest świątynia. Jeśli nie wiemy, że Kryszna jest wszędzie, powinniśmy odwiedzać świątynię, by Go zobaczyć: »O, tu jest Kryszna. Pojawił się łaskawie, bym mógł Go zobaczyć. To jest Jego łaska«. Tym jest świątynia".

Los Angeles, 29 kwietnia 1973 roku

Facebook
Newsletter
Dodaj do listy odbiorców
Aktualizuj preferencje
Usuń z listy odbiorców
Kalendarz (Warszawa)
29 kwiecień 2017
Aksaya Trtiya. Rozpoczęcie Candana Yatry (trwa przez kolejne 21 dni)
2 maj 2017
Jahnu Saptami
4 maj 2017
Srimati Sita Devi (małżonka Pana Śri Ramy) - Dzień pojawienia się
Sri Madhu Pandita - Dzień odejścia
Srimati Jahnava Devi - Dzień pojawienia się
6 maj 2017
Mohini Ekadasi
7 maj 2017
Przerwanie postu 04:54 - 10:00
Rukmini Dvadasi
8 maj 2017
Sri Jayananda Prabhu - Dzień odejścia
9 maj 2017
Nrsimha Caturdasi: Dzień pojawienia się Pana Nrsimhadevy
(post do zmierzchu)
10 maj 2017
Krsna Phula Dola, Salila Vihara
Sri Paramesvari Dasa Thakura - Dzień odejścia
Sri Sri Radha-Ramana Devaji - Dzień pojawienia się
Sri Madhavendra Puri - Dzień pojawienia się
Sri Srinivasa Acarya - Dzień pojawienia się
Ostatni dzień Madhusudana Masa
11 maj 2017
Pierwszy dzień Trivikrama Masa
14 maj 2017
Koniec Tulasi Jala Dan
15 maj 2017
Vrsabha Sankranti
16 maj 2017
Sri Ramananda Raya - Dzień odejścia
22 maj 2017
Apara Ekadasi
23 maj 2017
Przerwanie postu 04:29 - 08:35
Srila Vrndavana Dasa Thakura - Dzień pojawienia się
3 czerwiec 2017
Sri Baladeva Vidyabhusana - Dzień odejścia
Ganga Puja
Srimati Gangamata Gosvamini - Dzień pojawienia się
5 czerwiec 2017
Pandava Nirjala Ekadasi
(pełny post - nawet od wody - jeśli nie przestrzegało się pozostałych Ekadasi)
6 czerwiec 2017
Przerwanie postu 04:17 - 08:15
7 czerwiec 2017
Panihati Cida Dahi Utsava
9 czerwiec 2017
Snana Yatra
Sri Mukunda Datta - Dzień odejścia
Sri Sridhara Pandita - Dzień odejścia
Ostatni dzień Trivikrama Masa
10 czerwiec 2017
Sri Syamananda Prabhu - Dzień odejścia
Pierwszy dzień Vamana Masa
14 czerwiec 2017
Sri Vakresvara Pandita - Dzień pojawienia się
15 czerwiec 2017
Mithuna Sankranti
19 czerwiec 2017
Sri Srivasa Pandita - Dzień odejścia
20 czerwiec 2017
Yogini Ekadasi
21 czerwiec 2017
Przerwanie postu 04:14 - 09:49
24 czerwiec 2017
Gundica Marjana
Sri Gadadhara Pandita - Dzień odejścia
Srila Bhaktivinoda Thakura - Dzień odejścia
(post do południa)
25 czerwiec 2017
Ratha Yatra
Sri Svarupa Damodara Gosvami - Dzień odejścia
Sri Sivananda Sena - Dzień odejścia
29 czerwiec 2017
Hera Pancami (4 dni po Ratha Yatrze)
Sri Vakresvara Pandita - Dzień odejścia
Statystyki
Ilość odwiedzin: 331 095

Bhakti Vriksha

Bhakti Wriksza - to najpełniejsza i najbardziej dynamiczna metodyka przekazywania duchowej wiedzy i jej realizacji we współczesnym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zatroszczyć się o każdą początkują osobę, włączając ją do małej grupy duchowego wsparcia. Grupy spotykają się regularnie w domach prowadzących, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nawiązują serdeczne relacje przyjaźni oparte o wspólne zainteresowanie i głębokie wymiany. W programie spotkań jest poznawanie się, śpiewanie, wspólna dyskusja i elementy medytacji.

Wriksza znaczy drzewo. Pan Caitanya - założyciel ruchu sankirtanu - jest pniem drzewa Bhakti. Grupy Bhakti Wriksza są gałązkami tego pięknego, kwitnącego drzewa. W takich grupach możemy doświadczyć, płynącego od duchowych korzeni, odżywienia i wzrostu.

ZAMKNIJ

Ustawienia poczty

1.Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie spam”.
4. Kliknij „OK”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „Oznacz” i wybierz polecenie „nie spam”
4. Kliknij „dalej”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Najedź kursorem na przycisk „Usuń”.
4. Kliknij przycisk „Nie spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij kursorem na przycisk „To nie spam”
.
1. Otwórz folder „Wiadomości-śmieci”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij link „wiadomość niebędąca śmieciem”.

ZAMKNIJ

Witamy na oficjalnej stronie Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Mysiadle. Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z bhakti-yogą, czy też kulturą wedyjską lub kulturą Waisznawa - poniższa prezentacja przybliży Ci podstawowe zagadnienia związane z naszą wiarą, filozofią oraz praktyką.

 • 1. Śrila Prabhupada - założyciel-acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON)
 • 2. Wedy - święte księgi Indii
 • 3. Intonowanie Świętych Imion Boga
 • 4. Bóstwa i świątynia
 • 5. Kuchnia wegetariańska i Prasadam

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na którykolwiek z prezentowanych tematów, zapraszamy do lektury bogatej kolekcji artykułów na naszej stronie.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej świątyni! W każdą niedzielę od godziny 13:00 do 15:30 organizujemy specjalny program otwarty, a w nim: wspólne medytacyjne śpiewanie, prezentacja filozofii Bhagavad-gity oraz wspaniała wegetariańska uczta. Wstęp wolny.