Oficjalna strona Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle
W służbie dla Jego Boskiej Miłości A.C. Bahaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupady
Czy odwiedzasz nas
po raz pierwszy?
Zapoznaj się z podstawami kultury Waisznawy oglądając naszą prezentację
Zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie otwarte
i wyklad w każdą niedzielę od godziny 13:00
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
 • Wspólne intonowanie mantry
  Hare Kryszna
 • Wykład z filozofii na podstawie
  Bhagavad-gity
 • Wegetariańska uczta
Ze świata

Wielbiciele z Parabhakti Prabhu na czele - dyrektorem łączności ISKCON-u na Włochy - zorganizowali i uczestniczyli w obchodach Diwali, które miały miejsce w Rzymskim Ratuszu. Przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem.

"Jeżeli Bruksela jest dyplomatyczną stolicą Europy, Rzym jest stolicą religii i kultury" mówi Parabhakti. "Dlatego ważnym jest, by nasz ruch był właściwie reprezentowany oraz wyraźnie widoczny w tym najsławniejszym mieście świata."

Choć na przestrzeni lat Parabhakti naświetlał tę potrzebę na różnych krajowych i międzynarodowych spotkaniach ISKCON-u, wprowadzenie jej w życie było trudne ze względu na małą liczbę wielbicieli w Rzymie.

"Instrukcja Śrila Prabhupady, aby 'skupiać się na wielkich rybach' zmotywowała mnie, by wyjść poza utarte schematy i zacząć myśleć dalekosiężnie", mówi.

Mając to na uwadze, Parabhakti postanowił zorganizować imprezę Diwali połączoną z obchodami innych tradycji. Miało to zgromadzić wszystkie indo-azjatyckie tradycje wraz z ich różnymi poglądami i praktykami, a także ludzi z innych środowisk i tradycji, by po prostu docenili promienne i pozytywne przesłanie, które niesie ze sobą ten festiwal.

Aby upewnić się, że opinia publiczna naprawdę zauważył tę imprezę, Parabhakti chciał, aby stała się ona oficjalnym świętem. Po wielu spotkaniach z różnymi oficjałami, w tym z prezydentem Religii dla Pokoju we Włoszech, Diwali obchodzono w Protomoteca di Campidoglio w Rzymskim Ratuszu, w sali zarezerwowanej przez miasto dla wydarzeń wysokiej wagi. Był to pierwszy hinduski festiwal obchodzony oficjalnie w środowisku rządowym we Włoszech.

W wydarzeniu uczestniczyło około 200 osób, głównie przedstawicieli świata instytucji, religii, polityki, dyplomacji oraz organizacji pozarządowych, w tym dziesięciu wielbicieli z Rzymu i okolic.

Impreza rozpoczęła się w godzinach porannych pod banerem "Integracji" - projektu instytucjonalnego, który koncentruje się na kwestii integracji imigrantów, szczególnie z religijnego punktu widzenia.

Osobistości ze świata polityki i dyplomacji wygłosiły poruszające odczyty, w których każdy nawiązywał do potrzeby duchowego światła, które pozwoli przeciwdziałać niebezpieczeństwom mroku materializmu.

"Wystąpienia były na najwyższym poziomie. Słuchacze szczególnie docenili przemówienia przedstawicieli Prezydencji Izby, Urzędu burmistrza Rzymu oraz Departamentu Kultury", mówi Parabhakti.

Po południu, skupiono się już na samej uroczystości Diwali. Po wprowadzeniu wygłoszonym przez Parabhakti, w czasie którego wyjaśnił głębokie duchowe znaczenie Diwali, głos zabrali przedstawiciele innych tradycji, w tym z oficjalna delegacja z Watykanu oraz CEI (Rady Biskupów).
Następnie liczni reprezentanci zapalili lampki na pięknym, złotym świeczniku wykonanym przez Mukundanandę Dasa, a wtórowali temu bramini z południowych Indii śpiewający wedyjskie mantry.

Po tym, widzowie obejrzeli występ Bharatanatyam wykonany przez doświadczoną tancerkę Maresę, wielbicielkę Kryszny, której występy znane są w całych Włoszech.

Dzień zakończył słodkim bhajanem, który spontanicznie przeobraził się w wielki kirtan, w którym wszyscy uczestnicy z radością i entuzjazmem tańczył w rytm intonowania Świętych Imion.

"Impreza była sukcesem," mówi Parabhakti. "Instytucje bardzo ją doceniły i już obiecały swoje poparcie dla następnego wydarzenia!"

iskconnews.org

W dniu 29 sierpnia, ISKCON News otrzymał następującą wiadomość od Niranjany Swamiego o sytuacji wielbicieli-uchodźców na Ukrainie:

Mamy dobre i złe wieści z Ukrainy. Dobrą wiadomością jest to, że praktycznie wszyscy wielbiciele z regionu Ługańska zostali bezpiecznie przeniesieni gdzie indziej. Jeśli chodzi o Donieck, wielbiciele wciąż stamtąd uciekają. Wczoraj, 28 sierpnia, ośmiu kolejnych wielbicieli z tamtego regionu - w tym troje dzieci - otrzymało pomoc w znalezieniu bezpieczniejszego zakwaterowania. W niedalekiej przyszłości, osób które opuszczą Donieck będzie niestety prawdopodobnie więcej.

Do tej pory, z pomocą środków pozyskanych z naszej kampanii Funduszu na rzecz Uchodźców, ponad dwustu wielbicieli otrzymało wsparcie przy relokacji, pomoc w nagłych wypadkach oraz zakwaterowanie w obszarach wolnych od konfliktu.

Ponadto, nasz ośrodek w Magdaliniwce został dostosowany do użytku zimowego dając schronienie około trzydziestu pięciu uchodźcom, z których większość to kobiety i dzieci. Te kobiety i dzieci nie mają innego wsparcia poza tym, które zapewnia im Fundusz na rzecz Uchodźców i dlatego pozostaną tam przez zimę i dłużej.

Wspominaliśmy już wcześniej, że jesteśmy w trakcie negocjacji pozyskania 15-hektarowego ośrodka na obrzeżach Kijowa, w którym może pomieścić minimum pięćdziesiąt osób. Powodem tego przedsięwzięcia jest to, że wielu uchodźców jest obecnie zakwaterowanych w obiektach, które nie są przystosowane do chłodniejszej pogody (na Ukrainie, zaczyna się ona z początkiem października). Powiedziano nam, że na Krymie niektóre rodziny żyją w namiotach. Co więcej, dla wielu wielbicieli trzeba znaleźć zatrudnienie. Ośrodek znajduje się wystarczająco blisko Kijowa, a także blisko miejsca, gdzie wielbiciele prowadzą firmy - co może zapewnić uchodźcom potencjalne zatrudnienie.

Spodziewamy się, że negocjacje zakończą się w pierwszych dniach września. W przypadku gdy dokumenty nie będą w pełni wystarczające do nabycia ośrodka, biorąc pod uwagę pilną potrzebę przygotowania się do zimy, mamy alternatywny plan budowy budynku z drewna na znacznie mniejszej działce znajdującej się tuż obok. Ten budynek będzie również w stanie pomieścić co najmniej pięćdziesięciu uchodźców. Drewno pozyskamy minimalnym kosztem z miejscowego tartaku, którego właścicielem jest miejscowy wielbiciel.

Koszty obu opcji są prawie takie same. Jednak zakup ośrodka da nam znacznie większą możliwość rozbudowy. Mamy zatem nadzieję, że dzięki łasce Kryszny, nabycie ośrodka zostanie szybko zrealizowane. Wkrótce pogoda ulegnie zmianie i zostało nam coraz mniej czasu.

Finansowe obliczenia obu opcji zostały już wykonane. Tak czy inaczej, pod koniec przyszłego tygodnia musimy albo rozpocząć remont ośrodka albo rozpocząć budowę na mniejszej działce, by budynek był gotowy na 7 października - jest to ustalony termin przeniesienia uchodźców. Obecnie na Funduszu na rzecz Uchodźców brakuje nam około 20 000 dolarów dla wdrożenia w życie jednej z tych opcji. Z wciąż zwiększającą się liczbą wielbicieli, którzy każdego dnia uciekają z obszarów wojny, kwota ta może się jeszcze znacząco zwiększyć.

Tymczasem zła wiadomość jest taka, że najprawdopodobniej konflikt może bardzo szybko przenieść się do Mariupola, portu morskiego o populacji 500 000 mieszkańców, domu bardzo dużej społeczności wielbicieli. Musimy być gotowi do udzielenia im wsparcia, gdy pole bitwy rozszerzy się na ten obszar. Dlatego ustaliliśmy już dla nich różne opcje pomocy.

Raz jeszcze pragniemy wyrazić naszą serdeczną wdzięczność dla licznych wielbicieli z całego świata, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Bez waszej pomocy, mielibyśmy bardzo mało pozytywnych informacji.

Ci z Was, którzy pragną pomóc nam zrealizować nasze cele udzielania pomocy tym, którzy już zostali przesiedleni oraz tym, którzy zostaną przemieszczeni w niedalekiej przyszłości, prosimy o wspieranie nas na następującej stronie internetowej:

sites.google.com/a/niranjanaswami.org/ukrainian-vaisnava-refugee-fund

iskconnews.org

W ciągu ostatnich tygodni, międzynarodowe media donoszą o eskalacji sytuacji politycznej na Ukrainie, która obecnie bliska jest wojnie domowej. Po krótkim okresie zawieszenia broni, rząd uruchomił masową ofensywę wojskową w kontrolowanej przez powstańców wschodniej części Ukrainy przy użyciu ciężkiej broni, lotnictwa i wojska w celu zniszczenia ruchu oporu. Wśród obszarów zniszczonych przez konflikt są takie główne i gęsto zaludnione miasta jak Donieck, Ługańsk, Kramatorsk i Sławiańsk. Ludność cywilna, z domami uszkodzonymi w czasie walk, ratuje się ucieczką, szukając schronienia w innych częściach kraju lub za granicą.

Operacja wojskowa dotknęła również społeczności ISKCON-u w tych miastach. Na szczęście pośród wielu tysięcy zabitych lub rannych w konflikcie nie ma wielbicieli. Jednakże wielu z nich miało bardzo utrudnioną ucieczkę ocierając się nierzadko o śmierć.

"Wielbiciele z tego regionu sprawozdają," - opisuje Acyuta Priya Das, sekretarz regionalny ISKCON-u na Ukrainie - "że czasem bardzo trudno powiedzieć, kto bombarduje lub kto strzela, bo dzieje się to w nocy albo dlatego, że siły zbrojne cały czas zmieniają swoje położenie. W niektórych miejscach używają wyrzutni 'grad', która strzela do 40-tu rakiet na raz dla pokrycia dużego obszaru."

"W strefie wojny" - dodaje Acyuta Priya - "jedynym prawem, które istnieje w tej chwili jest prawo broni. Policja nie funkcjonuje. Gdziekolwiek nie spojrzysz ma miejsce przestępstwo. Nie ma żadnej sprawiedliwości."

Wcześniej konflikt zbrojny dotknął głównie Sławiańsk i Kramatorsk, skąd większość wielbicieli ISKCON-u uciekło przenosząc się do innych części Ukrainy, Krymu i Rosji.

Rozumiejąc bezpośrednie zagrożenie, Bhaktin Juliya z Kramatorska również opuściła dom i udała się do Kijowa, znajdując schronienie u dwóch wielbicielek. Dwa dni po przybyciu do Kijowa, Juliya dostała telefon od sąsiadów z Kramatorska informujący, że jej dom został trafiony pociskiem wybuchowym i został zburzony.

W tej chwili wojna między ukraińską armią, a oddziałami wspieranymi przez Rosję odbywa się na obrzeżach Doniecka i Ługańska. "W tych miastach mamy duże społeczności i setki wielbicieli" - kontynuuje Acyuta Priya - "Wielbiciele w Ługańsku musieli spakować marmurowe Bóstwa Gaura Nitai i przenieść je, pozostawiając tylko jednego wielbiciela w świątyni, który z narażeniem życia nadal czci małe mosiężne Gaura Nitai."

"Co najmniej połowa społeczności ISKCON-u w Ługańsku opuściła już miasto. Z Doniecka uciekło około 40% wielbicieli, jednak reszta pozostała nie chcąc opuścić swoich starszych rodziców i krewnych. Jednakże," - Acyuta Priya ostrzega - "jeśli wojska ruszą w głąb miasta, będą również musieli uciekać. Inaczej ich życie będzie w śmiertelnym niebezpieczeństwie."

"Istnieją obszary, które już zostały zablokowane przez wojsko. Uciec stamtąd jest bardzo trudno. Było wiele wypadków, w których wielbiciele musieli przekupywać żołnierzy, by móc się stamtąd wydostać."

ISKCON na Ukrainie utworzył grupę pomocy dla wielbicieli - uchodźców, pomagając im przenieść się do bezpiecznych miejsc na Ukrainie. Zapewniają im środki finansowe, dzięki którym mogą wyjechać poza strefę wysokiego zagrożenia oraz ofiarowują czasowe zakwaterowania oraz częściowe utrzymanie. Samotne matki z dziećmi mają pierwszeństwo, ponieważ są najbardziej narażone, nie będąc w stanie utrzymać się w tych warunkach.

ISKCON na Ukrainie prosi społeczność ISKCON-u na całym świecie o modlitwę w intencji wielbicieli dotkniętych konfliktem zbrojnym. Prosi także o ofiarowanie dotacji na fundusz, który został niedawno powołany do wspierania ukraińskich wielbicieli będących w niebezpiecznej sytuacji.

www.iskconnews.org

Dzisiejsza porada na wzmocnienie inteligencji emocjonalnej jest najbardziej prosta i najbardziej bezpośrednia ze wszystkich jakie istnieją. Dla wielu posiada ona potencjał by zadziałać lepiej, niż cokolwiek innego.

W czym tkwi haczyk? Musisz całkowicie odstawić kofeinę i wszelkie zawierające ją napije, co oczywiście łatwiej powiedzieć niż uczynić.

DOBRY: Nie taka dobra

Większość ludzi zaczyna pić kofeinę, by wzmocnić koncentrację i poprawić samopoczucie. Wiele badań zdaje się potwierdzać, że w krótkich okresach czasu kofeina wzmacnia nasze zdolności poznawcze (pamięć, czas koncentracji, itd.). Niestety ich wyniki zdają się pomijać kofeinowe nawyki uczestników testów. Ostatnie badania prowadzone przez Akademię Medyczną Johna Hopkinsa wykazują, że wzrost efektywności wywołany kofeiną jest rezultatem krótkotrwałej zmiany przy odstawieniu jej u spożywających osób. Przez kontrolowanie użycia kofeiny u uczestników testów, badacze Johna Hopkinsa zauważyli, że kofeinowy skok wydajności nie występuje bez jej odstawienia. Podsumowując, spadek poziomu kofeiny powoduje obniżenie twoich zdolności poznawczych i ma negatywny wpływ na samopoczucie. Jedynym sposobem na powrót do normalności jest ponowne wypicie jej, a gdy już to robisz masz wrażenie, że kofeina wznosie cię na wyżyny. Prawdą jest jednak to, że kofeina na krótki czas przywraca twój stan normalności.

ZŁY: Adrenalina

Picie kofeiny uruchamia wydzielanie adrenaliny. Adrenalina jest źródłem odruchu "walcz lub się poddaj", czyli mechanizmu obronnego zmuszającego do zmierzenia się z przeciwnościami lub ucieczki gdzie pieprz rośnie w obliczu zagrożenia. Mechanizm ten pomija racjonalne myślenie na rzecz szybszej reakcji. Jest to przydatne gdy ściga cię niedźwiedź, jednak nie aż tak bardzo, gdy masz odpisać na lakonicznego e-maila. Gdy kofeina wprowadza mózg i ciało w stan nadpobudliwości, wówczas emocje dominują twoje zachowania.

Choć irytacja i niepokój są najczęściej spotykanymi efektami działania kofeiny, pobudza ona jednak wszystkie twoje emocje.

Negatywne efekty wywołane kofeinowym wzrostem poziomu adrenaliny nie dotyczą wyłącznie zachowania. Badacze z Uniwersytetu Carnegie Mellon odkryli, że duże dawki kofeiny podnoszą ciśnienie krwi, stymulując wytężoną pracę serca oraz powodując szybki, płytki oddech. Czytelnicy Emotional Intelligence 2.0 wiedzą, że pozbawia to mózgu tlenu, który wymagany jest do spokojnego i racjonalnego myślenia.

BRZYDKI: Sen

Gdy śpisz, twój mózg dosłownie ładuje się, przegląda wspomnienia z całego dnia i zachowuje je lub kasuje z pamięci (co jest przyczyną snów), byś mógł obudzić się czujny i trzeźwy. Twoja samo kontrola, uwaga i pamięć ulegają redukcji gdy nie otrzymujesz właściwej ilości lub odpowiedniego rodzaju snu. Kiedy zasypiasz, twój mózg staje się bardzo niestały. Byś mógł obudzić się z poczuciem wypoczęcia, twój mózg musi przejść przez skomplikowaną serię cykli. Możesz wspomóc ten proces i poprawić jakość swego snu przez zmniejszenie ilości przyjmowanej kofeiny.

Oto dlaczego powinieneś to zrobić: kofeina posiada 6-cio godzinny cykl połowicznego rozkładu, co znaczy, że potrzebuje całych 24-ech godzin, by całkowicie zniknąć z organizmu. Jeśli wypijesz filiżankę kawy o 8-mej rano, to o 8-mej wieczorem nadal będziesz miał w swoim organizmie 25% wypitej kofeiny. Cokolwiek wypijesz w południe, pozostanie w tobie w 50% w czasie, gdy będziesz kładł się spać. Dowolna ilość kofeiny w krwioobiegu - im większa ilość, tym bardziej negatywny efekt - utrudnia zapadnięcie w sen.

Najgorsze jednak przyjdzie dopiero wtedy, gdy wreszcie zaśniesz. Kofeina zakłóca jakość snu REM (faza szybkich ruchów oczu), czyli fazy snu głębokiego, kiedy ciało się regeneruje i przetwarza emocje. Jeśli kofeina zakłóca sen, to budzisz się rano z emocjonalnymi problemami. W naturalny sposób będziesz chciał chwycić kubek z kawą lub napój energetyzujący by poprawić swoje samopoczucie. Kofeina powoduje skoki adrenaliny, co bardziej pogłębia twoje emocjonalne upośledzenie. Kofeina i brak snu sprawiają, że w południe czujesz zmęczenie. Zatem znowu pijesz kofeinę co powoduje, że w czasie gdy będziesz kładł się do łóżka, będzie jej jeszcze więcej we krwi. Kofeina bardzo szybko tworzy to błędne koło.

Odstawienie

Kofeina uzależnia psychologicznie i fizjologicznie tak, jak każdy środek pobudzający. Jeśli zdecydujesz się zmniejszyć ilości przyjmowanej kofeiny, powinieneś robić to stopniowo pod kontrolą doświadczonego lekarza. Badacze z Johns Hopkins odkryli, że odstawienie kofeiny może powodować bóle głowy, omdlenia, bezsenność i problemy z koncentracją. Niektóre osoby po zmniejszeniu dawki zaledwie o jedną filiżankę kawy na dzień, skarżą się także na symptomy podobne do zachorowania na grypę, doznają depresji i ciągłego niepokoju. Powolne obniżanie dawki kofeiny bardzo zmniejszy wspomniane symptomy jej odstawienia.

Travis Bradberry

www.forbes.com

W Zachodnim Bengalu, w maleńkiej wiosce Mayapur, wznosi się monumentalna świątynia. Monumentalna, zarówno pod względem wielkości jak i znaczenia. Według nauczycieli z linii Gaudiya Vaisnava, budowa Mayapur-candradoya Mandir oznacza początek złotego wieku światła i mądrości. Nityananda Prabhu i Bhaktivinoda Thakur ujrzeli przyszłość - potrójną duchową przepowiednię, która zaleje świat ekstatycznym oddaniem. Jest nią: osoba - Prabhupada; zjawisko - globalny ruch sankirtanu; oraz miejsce - adbhuta-mandir w Sridham Mayapur, miejscu narodzin Śri Caitanyi.

W Bhagavad-gicie Kryszna mówi Arjunie: "Walcz lub nie, to nie ma większego znaczenia. Twoi wrogowie są już przeze Mnie zabici, bitwa jest wygrana. Ty jednak może sobie przypisać za to zasługi." W podobny sposób, przez pragnienie Śri Caitanyi - najbardziej hojnego avatara Kryszny w Kali-yudze, ta Świątynia Wedyjskiego Planetarium już została wybudowana. Wnieś wkład lub nie, daj lub nie daj, ona powstanie. Czy przypiszesz sobie za to zasługi?

By przekazać dotację odwiedź: www.tovp.org

Film: Kriyate
Zdjęcia lotnicze: Prananatha Dasa
Grafika 3D: Shrisha Dasa & Anup Shah
Muzyka: Zero Bedroom Apartment, The American Dollar, Talvin Singh

«« « 1 2
3
4 5 » »»
Założyciel-Acarya, Jego Boska Miłość
A.C. Bhaktivedanta Swami Śrila Prabhupada
Śrila Prabhupada powiedział

"Niewinni mężczyźni i kobiety... Oni pracują w tej fabryce po prostu dla swego utrzymania. Trochę pracy wystarczy do zaspokojenia potrzeb. Natura dała tak wiele udogodnień. Możesz wszędzie uprawiać trochę żywności. Na łąkach są krowy. Weź ich mleko i żyj spokojnie. Dlaczego otwieracie fabryki?"

New Vrindavan, 26 czerwca 1976 roku

Facebook
Newsletter
Dodaj do listy odbiorców
Aktualizuj preferencje
Usuń z listy odbiorców
Kalendarz (Warszawa)
29 czerwiec 2017
Hera Pancami (4 dni po Ratha Yatrze)
Sri Vakresvara Pandita - Dzień odejścia
3 lipiec 2017
Powrót Ratha (8 dni po Ratha Yatrze)
4 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
5 lipiec 2017
Sayana Ekadasi
6 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:23 - 09:54
8 lipiec 2017
Guru (Vyasa) Purnima
Srila Sanatana Gosvami - Dzień odejścia
9 lipiec 2017
Ostatni dzień Vamana Masa
10 lipiec 2017
Pierwszy miesiąc Caturmasyi
(przez miesiąc post od warzyw liściastych)
Pierwszy dzień Sridhara Masa
14 lipiec 2017
Srila Gopala Bhatta Gosvami - Dzień odejścia
16 lipiec 2017
Karka Sankranti
17 lipiec 2017
Srila Lokanatha Gosvami - Dzień odejścia
18 lipiec 2017
Założenie ISKCON-u w Nowym Yorku
19 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
20 lipiec 2017
Kamika Ekadasi
21 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:40 - 10:01
26 lipiec 2017
Sri Raghunandana Thakura - Dzień odejścia
Sri Vamsidasa Babaji - Dzień odejścia
3 sierpień 2017
Pavitropana Ekadasi
Rozpoczęcie Radha Govinda Jhulana Yatry
4 sierpień 2017
Przerwanie postu 05:01 - 10:08
Srila Rupa Gosvami - Dzień odejścia
Sri Gauridasa Pandita - Dzień odejścia
7 sierpień 2017
Koniec Jhulana Yatry
Pan Balarama - Dzień pojawienia się
(post do południa)
Ostatni dzień pierwszego miesiąca Caturmasyi
Ostatni dzień Sridhara Masa
8 sierpień 2017
Śrila Prabhupada wyrusza w podróż do USA
Drugi miesiąc Caturmasyi
(przez miesiąc post od jogurtu)
Pierwszy dzień Hrsikesa Masa
15 sierpień 2017
Sri Krsna Janmastami: Dzień pojawienia się Pana Sri Krsny
(post do północy)
16 sierpień 2017
Nandotsava
Srila Prabhupada - Dzień pojawienia się
(post do południa)
17 sierpień 2017
Simha Sankranti
18 sierpień 2017
Annada Ekadasi
19 sierpień 2017
Przerwanie postu 05:25 - 10:14
26 sierpień 2017
Srimati Sita Thakurani (małżonka Sri Advaity) - Dzień pojawienia się
Statystyki
Ilość odwiedzin: 347 743

Bhakti Vriksha

Bhakti Wriksza - to najpełniejsza i najbardziej dynamiczna metodyka przekazywania duchowej wiedzy i jej realizacji we współczesnym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zatroszczyć się o każdą początkują osobę, włączając ją do małej grupy duchowego wsparcia. Grupy spotykają się regularnie w domach prowadzących, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nawiązują serdeczne relacje przyjaźni oparte o wspólne zainteresowanie i głębokie wymiany. W programie spotkań jest poznawanie się, śpiewanie, wspólna dyskusja i elementy medytacji.

Wriksza znaczy drzewo. Pan Caitanya - założyciel ruchu sankirtanu - jest pniem drzewa Bhakti. Grupy Bhakti Wriksza są gałązkami tego pięknego, kwitnącego drzewa. W takich grupach możemy doświadczyć, płynącego od duchowych korzeni, odżywienia i wzrostu.

ZAMKNIJ

Ustawienia poczty

1.Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie spam”.
4. Kliknij „OK”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „Oznacz” i wybierz polecenie „nie spam”
4. Kliknij „dalej”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Najedź kursorem na przycisk „Usuń”.
4. Kliknij przycisk „Nie spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij kursorem na przycisk „To nie spam”
.
1. Otwórz folder „Wiadomości-śmieci”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij link „wiadomość niebędąca śmieciem”.

ZAMKNIJ

Witamy na oficjalnej stronie Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Mysiadle. Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z bhakti-yogą, czy też kulturą wedyjską lub kulturą Waisznawa - poniższa prezentacja przybliży Ci podstawowe zagadnienia związane z naszą wiarą, filozofią oraz praktyką.

 • 1. Śrila Prabhupada - założyciel-acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON)
 • 2. Wedy - święte księgi Indii
 • 3. Intonowanie Świętych Imion Boga
 • 4. Bóstwa i świątynia
 • 5. Kuchnia wegetariańska i Prasadam

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na którykolwiek z prezentowanych tematów, zapraszamy do lektury bogatej kolekcji artykułów na naszej stronie.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej świątyni! W każdą niedzielę od godziny 13:00 do 15:30 organizujemy specjalny program otwarty, a w nim: wspólne medytacyjne śpiewanie, prezentacja filozofii Bhagavad-gity oraz wspaniała wegetariańska uczta. Wstęp wolny.