Oficjalna strona Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny w Mysiadle
W służbie dla Jego Boskiej Miłości A.C. Bahaktivedanty Swamiego Śrila Prabhupady
Czy odwiedzasz nas
po raz pierwszy?
Zapoznaj się z podstawami kultury Waisznawy oglądając naszą prezentację
Zapraszamy do naszej świątyni na spotkanie otwarte
i wyklad w każdą niedzielę od godziny 13:00
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
 • Wspólne intonowanie mantry
  Hare Kryszna
 • Wykład z filozofii na podstawie
  Bhagavad-gity
 • Wegetariańska uczta
Ze świątyni

{image:vyasapuja-trivikrama-swami.jpg}

"Jeśli mi się przyjrzysz, nie znajdziesz u mnie żadnych zalet. Wszystko z czego się składam, to Twoja łaska."

"Gurudeva" Bhakativinoda Thakura - Saranagati

Wszystkie śruti- i smrti- śastry oraz acaryowie, podkreślają, jak ważna jest relacja z mistrzem duchowym. Jest on reprezentantem Boga i Jego najbardziej zaufanym sługą (- śpiewamy o tym codziennie rano!). Bez nawiązania tej relacji nikt nie ma na tyle siły, by praktykować życie duchowe. Wspaniałe jest to, że (jak pisze Prabhupada) "łaska bhakty pozwala dostąpić łaski Pana, a łaska Pana przychodzi w postaci sposobności służenia bhakcie." (Ś.B.1.15.8)

Czczenie mistrza duchowego, w dniu jego pojawienia się w tym świecie, zwiemy Vyasa-pują, na cześć Vyasadevy - potężnej inkarnacji Pana, który skompilował wedyjską literaturę. Vyasadeva jest oryginalnym guru wszystkich, którzy podążają za naukami Wed.

Veda Vyasa napisał te wszystkie dzieła (zwłaszcza Śrimad Bhagavatam) ze Swej bezprzyczynowej łaski, dla dobra wszystkich upadłych dusz w Kali-yudze, Śrila Prabhupada, ze swej bezprzyczynowej łaski, przetłumaczył je na język angielski i nauczał ich przekazu w krajach zachodnich. Tak samo, ze swej bezprzyczynowej łaski, nasz mistrz duchowy otacza nas opieką, łączy ze Śrila Prabhupadem i całą sukcesją uczniów.

Bhaktisiddhanta Sarasvati Thakura, w wykładzie ze Śrimad Bhagavatam, danym w dniu swoich 52-gich urodziny powiedział: "Vyasa-puja znaczy puję wszystkich gaudiya-vaisnava-acaryów."

Prawdziwe znaczenie Vyasa-pujy jest takie, że całkowicie podporządkowujemy się stopom naszego mistrza duchowego - oddając mu ciało, umysł i inteligencję - wypełniamy Jego instrukcje przy ich pomocy. Ofiarowywanie prezentów, kwiatów, girland i innych parafernaliów jest tylko symbolem tego, co powinno zajść w naszym sercu.

W dniu 4 stycznia 2014 roku, będziemy obchodzili 72-gie urodziny Jego Świątobliwości Trivikrama Maharaja. W ten wyjątkowy dzień, wszystkich tych, którzy doceniają Jego osobę, zachęcamy do okazania szacunku, miłości i zaangażowania w osobistą służbę dla Maharaja.

Zapraszamy wszystkich, nie tylko uczniów, ponieważ wszyscy ISKCON - guru mają jeden cel "połączyć nas ze Śrila Prabhupadem i doprowadzić nas do Kryszny."

Obchody Vyasa-pujy odbędą się w Warszawskiej Świątyni. Obchody zaczynamy wigilią Vyasa-pujy w piątek 3-go stycznia o godz. 16:00, samo święto na 4-go stycznia - sobotę od godz. 10:30.

Oto plan festiwalu:

Piątek, 3 stycznia 2014:

 • 16:00 Spotkanie integracyjne uczniów
 • 18:30 Ceremonia Adhivas (oficjalna wigilia Vyasa-pujy) - ofiarowanie pomyślnych przedmiotów
 • 19:00 Sandhya arati, kirtan
 • 20:00 Wykład Maharaja

Sobota, 4 stycznia 2014:

 • 10:30 Zebranie w świątyni
 • 11:00 Powitanie Maharaja
 • 11:05 Padyam
 • 11:15 Czytanie ofiarowań
 • 12:00 Puspanjali
 • 12:10 Guru Puja, kirtan
 • 13:15 Wykład Maharaja
 • 14:00 Ofiarowanie tortu
 • 14:30 Uczta / ofiarowanie Maharajowi 108 potraw

Opłaty za udział w festiwalu:

Uczniów oraz osoby pragnące przyjąć schronienie Maharaja prosimy o wpłacanie 120 zł dotacji do 31 grudnia. Po tym terminie prosimy o wpłacenie 140 zł dotacji. Pozostałych gości nie będących uczniami Maharaja prosimy o wpłacenie co najmniej 25 zł dotacji. Za dzieci - od lat 8 do 16 prosimy o 15 zł dotacji. Dotacje można również wnieść przy wejściu na festiwal. Zgodnie z tradycją tych festiwali, rodziny-małżeństwa uczniów Maharaja, mogą wnieść opłatę, jak za jedną osobę. Osoby chętne, a nie będące w stanie opłacić kosztów, gorąco zapraszamy do udziału w festiwalu iprosimy o pomoc w przygotowaniach - prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorami - Kryszna kirtan das kryszna.kirtan@gmail.com

Wpłaty na konto:

VOLKSWAGEN BANK 31 2130 0004 2001 0334 8968 0001
M.T.Ś.K. Mysiadło, ul. Zakręt 11, 05-500 Piaseczno
z dopiskiem "VYASA PUJA" - prosimy dokładnie wpisać tytuł

Cały bilans festiwalu jest naszym wspólnym, hojnym ofiarowaniem dla Srila Trivikrama Maharaja, naszym wspólnym guru-daksina z tej wyjątkowej okazji. Maharaja zawsze, co roku dostaje szczegółowy wykaz wszystkich uczestników - darczyńców.

Wszystkie osoby pragnące dołączyć swoje potrawy do specjalnego ofiarowania 108 potraw prosimy o uzgodnienie szczegółów z Rupa Goswamim prabhu: +48 668 237 577.

Osoby chcące pomóc przy dekoracji/girlandach mogą zgłaszać się do Indulekhi d.d. Indulekha108@gmail.com

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w festiwalu oraz pomocy we wszelkich przygotowaniach.

"Wielbienie Mojego wielbiciela, który jest mi drogi, jest lepsze, niż czczenie mnie bezpośrednio." Ś.B. 11.19.21

Zapraszamy!

Gościmy w świątyni Jego Świątobliwość Trivikrama Maharaja. Maharaja zostaje z nami do południa w piątek - w świątyni będą programy poranne i wykłady (od wtorku do piątku) - z udziałem Maharaja. Zapraszamy również na program wieczorny we wtorek (10-go grudnia) oraz program wieczorny w czwartek - w Moksada ekadasi.

Czwartek jest też rocznicą wypowiedzenia Bhagavad-Gity - z tej okazji będziemy w świątyni z Maharajem intonować wersety Bhagavad-Gity - przed programem - od godz. 16:30 do 19:00.

***

W sobotę 14-go grudnia odbywa się kolejna część kursu Bhakti Yogi, tę część prowadzi Bhakta-vasa Govinda dasa oraz Madhai-Jivana-Nitai das (przez internet). Bhaktavasa prabhu da również wykład w niedzielę rano.

W sobotę jest również światowy dzień oświecenia. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się duchową wiedzą z innymi - szczególnie w ten dzień. Nasz ruch jest misją nauczania mającą na celu propagowanie wiedzy duchowej oraz kształcenie ludzi w technikach życia duchowego dla powstrzymania zaburzeń systemu wartości i osiągnięcia prawdziwej jedności i pokoju na świecie. Dystrybucja książek Srila Prabhupada doskonale wypełnia ten cel.

***

W niedzielę organizujemy festiwal Sadhu Sanga. Festiwal ten ma zwiększyć nasze docenienie towarzystwa innych wielbicieli oraz służby jaką ofiarowują Krysznie. Wykładowcą będzie Pracarananda das. Ucztę gotuje Surya Kunda das. Bhava-sindhu das będzie entuzjastycznym sponsorem tej festiwalowej uczty. Dziękujemy serdecznie. W programie festiwalu będzie podsumowanie roku, wspaniałe kirtany i upominek-kalendarze.

Teraz w świątyni mamy zaszczyt mieć towarzystwo specjalnego gościa - Angira Muni das z Moskwy. Nasz gość pełni funkcję ministra rozwoju kongregacji. Pomaga wielbicielom w wielu krajach ( Azji i Europy ) rozwijać nauczanie wśród kongregacji. Będzie prowadził seminarium Bhakti Vriksha w świątyni:

 • Sobota, 7 grudnia: 16:00 - 19:00
 • Niedziela, 8 grudnia: 16:00 - 19:00
 • Poniedziałek, 9 grudnia: 16:00 - 19:00

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych. Mamy nadzieję, że to seminarium wyznaczy przełomowy moment w historii naszej yatry.

Angira Muni Prabhu również będzie wykładowcą na programie w tę niedzielę 9-go grudnia. Uczta będzie sponsorowana przez mataji Viśakhę dasi z Łodzi - dziękujemy serdecznie.

W tę niedzielę ( 24 listopada ) zapraszamy na wykład, który daje Rupa Goswami das - jak zawsze od 14:00, tytuł wykładu "Jak pokonać umysł?". Ucztę w tradycyjnym stylu gotuje Rangi Gopal das. Sponsorem tej uczty jest mataji Viśakha z Łodzi - dziękujemy serdecznie. Program zaczyna się od 13:00 bhajanem.

Na początku grudnia - od 7-go do 9-go - w Warszawie będziemy gościć Angira Muni dasa z Moskwy. Nasz gość jest jednym z głównych nauczających w Rosji, koordynatorem programów i festiwali Bhakti Vriksha, które przyciągają dosłownie tysiące osób do świadomości Kryszny. Chociaż jest bardzo zaangażowaną i oddaną osobą, dzięki prośbom wielu wielbicieli z naszej kongregacji i naszych patronów zgodził się do nas przyjechać.

W sobotę i niedzielę 7-go i 8-go grudnia odbędzie się Seminarium Bhakti Vriksha - dla wszystkich osób w POLSCE zainteresowanych tematem Rozwoju Kongregacji. Prosimy chętne osoby o zarezerwowanie sobie czasu oraz o wyrażenie chęci uczestnictwa na email: bhakti(dot)wriksza(at)gmail(dot)com

Najbliższa niedziela ( 17 listopada ) jest ostatnim dniem miesiąca Pana Damodara. Na najbliższym programie niedzielnym wykład o temacie śmierci w Bhagavad-Gicie daje Madhai-jivana Nitai das. Ucztę będzie gotować Asikunda dasi, Paravara das oraz bhakta Szymon. Uczta jest sponsorowana przez Viratę dasa i Dagmarę - dziękujemy kucharzom i sponsorom!

W tę sobotę - już jutro - odbywa się druga część kursu Bhakti Jogi w naszej świątyni. Kurs bhakti jogi jest prowadzony przez Akademię Waisznawizmu:

akademia.kurukszetra.net

«« « 23 24
25
26 27 » »»
Założyciel-Acarya, Jego Boska Miłość
A.C. Bhaktivedanta Swami Śrila Prabhupada
Śrila Prabhupada powiedział

"Gdy tylko ofiarujesz siebie dla przyjemności Krsny jako Jego sługa, służ zgodnie z Jego życzeniem, a natychmiast znajdziesz się w świecie duchowym. Jeśli pragniesz tam pozostać, ta świątynia jest światem duchowym. Nie żyjemy w Melbourne. To są Vaikunthy. To jest Vrindavan. Zatem jeśli zostaniesz przy służbie dla świątyni, przy służbie dla Krsny, wówczas nie będziesz  już w materialnym świecie."

Melbourne, 25 czerwca 1974 roku

Facebook
Newsletter
Dodaj do listy odbiorców
Aktualizuj preferencje
Usuń z listy odbiorców
Kalendarz (Warszawa)
25 czerwiec 2017
Ratha Yatra
Sri Svarupa Damodara Gosvami - Dzień odejścia
Sri Sivananda Sena - Dzień odejścia
29 czerwiec 2017
Hera Pancami (4 dni po Ratha Yatrze)
Sri Vakresvara Pandita - Dzień odejścia
3 lipiec 2017
Powrót Ratha (8 dni po Ratha Yatrze)
4 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
5 lipiec 2017
Sayana Ekadasi
6 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:23 - 09:54
8 lipiec 2017
Guru (Vyasa) Purnima
Srila Sanatana Gosvami - Dzień odejścia
9 lipiec 2017
Ostatni dzień Vamana Masa
10 lipiec 2017
Pierwszy miesiąc Caturmasyi
(przez miesiąc post od warzyw liściastych)
Pierwszy dzień Sridhara Masa
14 lipiec 2017
Srila Gopala Bhatta Gosvami - Dzień odejścia
16 lipiec 2017
Karka Sankranti
17 lipiec 2017
Srila Lokanatha Gosvami - Dzień odejścia
18 lipiec 2017
Założenie ISKCON-u w Nowym Yorku
19 lipiec 2017
Ekadasi (bez postu)
20 lipiec 2017
Kamika Ekadasi
21 lipiec 2017
Przerwanie postu 04:40 - 10:01
26 lipiec 2017
Sri Raghunandana Thakura - Dzień odejścia
Sri Vamsidasa Babaji - Dzień odejścia
3 sierpień 2017
Pavitropana Ekadasi
Rozpoczęcie Radha Govinda Jhulana Yatry
4 sierpień 2017
Przerwanie postu 05:01 - 10:08
Srila Rupa Gosvami - Dzień odejścia
Sri Gauridasa Pandita - Dzień odejścia
7 sierpień 2017
Koniec Jhulana Yatry
Pan Balarama - Dzień pojawienia się
(post do południa)
Ostatni dzień pierwszego miesiąca Caturmasyi
Ostatni dzień Sridhara Masa
8 sierpień 2017
Śrila Prabhupada wyrusza w podróż do USA
Drugi miesiąc Caturmasyi
(przez miesiąc post od jogurtu)
Pierwszy dzień Hrsikesa Masa
15 sierpień 2017
Sri Krsna Janmastami: Dzień pojawienia się Pana Sri Krsny
(post do północy)
16 sierpień 2017
Nandotsava
Srila Prabhupada - Dzień pojawienia się
(post do południa)
17 sierpień 2017
Simha Sankranti
18 sierpień 2017
Annada Ekadasi
19 sierpień 2017
Przerwanie postu 05:25 - 10:14
Statystyki
Ilość odwiedzin: 347 626

Bhakti Vriksha

Bhakti Wriksza - to najpełniejsza i najbardziej dynamiczna metodyka przekazywania duchowej wiedzy i jej realizacji we współczesnym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zatroszczyć się o każdą początkują osobę, włączając ją do małej grupy duchowego wsparcia. Grupy spotykają się regularnie w domach prowadzących, w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy nawiązują serdeczne relacje przyjaźni oparte o wspólne zainteresowanie i głębokie wymiany. W programie spotkań jest poznawanie się, śpiewanie, wspólna dyskusja i elementy medytacji.

Wriksza znaczy drzewo. Pan Caitanya - założyciel ruchu sankirtanu - jest pniem drzewa Bhakti. Grupy Bhakti Wriksza są gałązkami tego pięknego, kwitnącego drzewa. W takich grupach możemy doświadczyć, płynącego od duchowych korzeni, odżywienia i wzrostu.

ZAMKNIJ

Ustawienia poczty

1.Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie spam”.
4. Kliknij „OK”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „Oznacz” i wybierz polecenie „nie spam”
4. Kliknij „dalej”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij przycisk „To nie jest spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Najedź kursorem na przycisk „Usuń”.
4. Kliknij przycisk „Nie spam”.
1. Otwórz folder „spam”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij kursorem na przycisk „To nie spam”
.
1. Otwórz folder „Wiadomości-śmieci”.
2. Zaznacz wiadomość od www.harekryszna.pl.
3. Kliknij link „wiadomość niebędąca śmieciem”.

ZAMKNIJ

Witamy na oficjalnej stronie Świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Mysiadle. Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z bhakti-yogą, czy też kulturą wedyjską lub kulturą Waisznawa - poniższa prezentacja przybliży Ci podstawowe zagadnienia związane z naszą wiarą, filozofią oraz praktyką.

 • 1. Śrila Prabhupada - założyciel-acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON)
 • 2. Wedy - święte księgi Indii
 • 3. Intonowanie Świętych Imion Boga
 • 4. Bóstwa i świątynia
 • 5. Kuchnia wegetariańska i Prasadam

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na którykolwiek z prezentowanych tematów, zapraszamy do lektury bogatej kolekcji artykułów na naszej stronie.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej świątyni! W każdą niedzielę od godziny 13:00 do 15:30 organizujemy specjalny program otwarty, a w nim: wspólne medytacyjne śpiewanie, prezentacja filozofii Bhagavad-gity oraz wspaniała wegetariańska uczta. Wstęp wolny.