Drodzy Wielbiciele i Sympatycy,

z okazji pojawienia się Pana Nityanandy serdecznie zapraszamy na festiwal Nityananda Trayodasi, który odbędzie się w Świątyni 25.02.2024 r. Naszym gościem będzie J.Ś. Kryszna Kszetra Swami.

Plan święta:
12.00 bhajan
13.00 abhisek Bóstw
14.00 wykład J.Ś. Kryszna Kszetra Swami
15.15 arati i ofiarowanie prezentów
16.30 uczta

Dzień ten jest okazją do wspominania chwał i rozrywek Pana Nityanandy. Jego imię znaczy „wiecznie szczęśliwy”, jest bratem Pana Śri Caitanyi Mahaprabhu. Tradycyjnie czczeni są razem, podobnie jak Kryszna i Balarama.

W Nityananda Trayodasi wielbiciele spędzają czas, na opisywaniu szczególnych chwał Pana Nityanandy, oraz na pełnym wigoru kirtanie.
Pan Nityananda jest avadhutą: tym, który nie jest związany społecznymi konwenansami. Działa w czystym oddaniu dla Swego Boskiego Brata, w nastroju Jego sługi, lecz jego zachowanie, jest czasami niepojęte.
Niemniej jednak, uznawany jest za bardziej łaskawego, niż Pan Caitanya Mahaprabhu, ponieważ jest bardzo żarliwy, w przekazywaniu łaski Pana Caitanyi. Jeśli ktoś zadowoli Nitaia – nawet w najmniejszy sposób – uzyska wówczas duchową łaskę, która zmieni jego życie.
Wielbiciele spożywają wystawną ucztę w hołdzie dla Pana Nityanandy, który Sam sobie przysporzył renomę, wielkiego entuzjasty Prasadam Kryszny, transcendentalnie pochłaniającego nadludzkie jego ilości!

Zapraszamy do odsłuchania audiobooka o rozrywkach Pana Nityanandy: