Śrila Prabhupada Vyasa Puja

To obchody urodzin Śrila Prabhupady – założyciela-acaryi ISKCON-u.

Śrila Prabhupada urodził się dzień po Janmastami w 1896 roku. Dlatego też uroczystości ku czci przybycia do tego świata tej wielkiej osobistości, która zapoznała i nadal zapoznaje poprzez swoje książki tak wielu ludzi ze świadomością Kryszny są obchodzone od Janmastami do następnego dnia.

Ten wyjątkowy dzień przynosi zwiększoną świadomość jego osoby i ofiarowywane jest mu bardziej rozszerzone czczenie. Wielbiciele gromadzą się rano i dzielą się napisanymi w nastroju wychwalania oraz wyrażania wdzięczności i docenienia – ofiarowaniami. Może to być bardzo poruszające i duchowo wznoszące wydarzenie dla osób biorących w nim udział.

Około południa – po ofiarowaniu wspaniałej uczty (zawierającej kachori – które Śrila Prabhupada szczególnie lubił) i ofiarowaniu Śrila Prabhupadzie płatków kwiatów – śpiewa się tradycyjny bhajan – guru-puję.

Kiedy następujący po tym kirtan w końcu przygaśnie, serwowana jest uczta dla wszystkich wielbicieli. Pozostała część popołudnia jest następnie mile spędzana na odpoczywaniu po dwóch dniach uroczystości i tygodniu przygotowań do Janmastami!

Najnowsze wiadomości