Hare Kryszna!

Trivikrama Maharadża w poniedziałek 9 grudnia wylatuje, będzie z powrotem w Warszawie od 30 grudnia do 6 stycznia.

Wjasa Pudża Trivikrama Maharadża odbędzie się 4 stycznia w sobotę. Oto program Festiwalu:

13:00 Powitanie Maharadża

13:05 Padjam – ceremonia mycia stóp, kirtan

14:00 Wykład Guru Maharadża

14:40 czytanie ofiarowań

15:30 Puszpandżali

15:35 Guru Pudża – wraz z ofiarowaniem prezentów

16:15 Ofiarowanie Tortu

Drodzy wielbiciele, sympatycy, uczniowie i aspirujący uczniowie Maharadża – zapraszamy Was serdecznie na to wspaniałe wydarzenie. Wjasa Pudża to jest czas kiedy możemy wyrazić swoją wdzięczność wobec mistrza duchowego w dniu jego urodzin, gloryfikować go i doceniać – jaki niezwykły skarb przynosi nam prawdziwy reprezentant Wjasadewy i Śrila Prabhupada. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji. Jako uczniowie i aspirujący uczniowie Maharadża pomóżmy w organizacji Święta – ofiarowaniami dla Maharadża, naszą służbą i darowiznami. W ten sposób zadowolimy Guru i Krysznę. Chociaż nie możemy odwdzięczyć się mistrzowi duchowemu za życie duchowe, którym nas obdarza, służąc Jemu – szczególnie w trakcie Wjasa Pudży – możemy rozwinąć większe docenienie mistrza duchowego.

Koszty festiwalu: jak w ostatnich latach sugerujemy darowizny 150 zł (od osoby lub rodziny) na pokrycie kosztów festiwalu od uczniów i sympatyków Maharadża. Jeśli ktoś ma większe możliwości – to prosimy o większe wpłaty, gdyż niektórzy nie będą mogli wpłacić całej kwoty.

Wpłat można dokonywać na konto Świątyni albo przekazać na recepcji festiwalu. Goście (nie-uczniowie Maharadża) mogą zostawić darowizny na recepcji.

Osoby chętne do wygłoszenia ofiarowań dla Maharadża prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do Kasi Miśry Prabhu. Maharadża prosił, żeby ofiarowania były krótkie (maksymalnie 2 minuty ) i od serca (nie czytane z kartek).

Prosimy pomóżmy w służbach – w przygotowaniach przed festiwalem, sprzątaniu oraz w następujących departamentach:

Tort – Indulekha d.d.

Kwiaty, girlandy i bukiety – Anupama d.d. (Krakow)

108 potraw – Ananga Manjari d.d.

Recepcja – Caitanya Lila d.d.

Padjam – Kamalesh d

Wystrój Sali – Keśavi d.d.

Służba dla Bóstw – Madhava Priya d.d.

Uczta – wielu kucharzy: Amogha d., Mohini d.d., Posana d., Aniruddha d., Partha d.

Noclegi w Świątyni w Warszawie są możliwe dla osób, które będą chciały pomagać w służbach. Żeby zaplanować noclegi prosimy o wcześniejszy kontakt – najpóźniej do 24 grudnia – z Kryszna-kirtan Das i Keśavi Devi Dasi. Możliwości noclegowe w Piasecznie (jest też dużo opcji innych opcji): MHostel 662-122-621 w jednym pokoju – 80 zł za dwie osoby, 120 za 3 osoby, 160 za 4 osoby

Hostel 602 451 200 – 100 zł za pokój dwu osobowy

Hotel Desilva (najbliżej) 22 703 70 00 – 240 zł