Grupa Strategicznego Planowania GBC (specjalna komisja GBC) pomaga wielbicielom w sytuacji obecnego kryzysu.
https://gbcstrategicplanningteam.com/
Na ich stronie jest dużo ważnych ogłoszeń (po angielsku). Ostatnie z nich:
Śrila Prabhupada: „Nie jest tak, że bhakta powinien podejmować fizyczne ryzyko”
Wciąż widzimy niektórych wielbicieli, którzy nie traktują poważnie środków ostrożności, aby uniknąć infekcji, tak jakby rzucali „wyzwanie prawom fizyki”.

Pamiętajmy wszyscy, co Założyciel-Acarya powiedział Bobowi Cohenowi w Mayapur, 28 lutego 1972 r., w rozmowach, które stały się książką Perfect Questions, Perfect Answers („Doskonałe Pytania Doskonałe Odpowiedzi”):

„Tak długo, jak jesteś w świecie materialnym, czyli pod prawami fizyki, nie możesz tego zaniedbać. Podobnie jak w dżungli jest tygrys. Wiadomo, że zaatakuje cię. Dlaczego miałbyś tam dobrowolnie pójść i zostać zaatakowanym. To nie jest tak, że bhakta powinien podejmować ryzyko fizyczne, dopóki ma fizyczne ciało. To nie jest wyzwanie prawom fizyki: 'Och, zostałem bhaktą. Rzucam wyzwanie wszystkim’. To jest głupota ”.

https://gbcstrategicplanningteam.com/

Jednocześnie informujemy, że premier Indii Narendra Modi osobiście na swoim koncie Tweeter, które obserwuje 54 miliony osób, udostępnił z komentarzem wpis Gopal Kryszna Maharadża z oficjalnego konta reprezentującego ISKCON w Indiach:
Narendra Modi @narendramodi

Bardzo dobra uwaga. Dziękuję Ci @iskconglobal za solidarność. #IndiaFightsCorona

Cytuje tweeta:
ISKCON (oficjalny) @iskconglobal

HH Gopal Krishna Maharaja, szef Biura ISKCON, apeluje do wszystkich hindusów, aby pomogli rządowi Indii, przestrzegając zasad dystansu społecznego i izolacji, abyśmy mogli wspólnie spłaszczyć krzywą COVID-19.

@narendramodi @PMOIndia